Москву і Пітєр чекатиме холодна зима: як удари ЗСУ обернуться наслідками для РФ

30 жовтня 2024, 07:37оновлено 30 жовтня, 10:04
676
Сили оборони України активно завдають ударів, зокрема по нафтобазах і НПЗ Росії.
кремль, инфрастуктура, взрыв
Для жителів Москви і Санкт-Петербурга можуть настати важкі часи / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com, pexels

Коротко про головне:

  • Сили оборони України продовжують "виносити" інфраструктуру Росії
  • Які наслідки чекатимуть на Санкт-Петербург і Москву

Україна готова до непростої зими завдяки підтримці партнерів, тоді як Росія стикається з труднощами через атаки на інфраструктуру. Про це сьогодні, 29 листопада, заявив в ефірі телеканалу FREEДОМ керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

Якщо удари триватимуть, а це неминуче, поки російські війська залишаються на українських землях, жителям Росії, зокрема Москви та Санкт-Петербурга, загрожує холодна зима.

відео дня

Хто такий Тарас Загородній

Тарас Загородній - політтехнолог і експерт. Понад двадцять років займається політичним консалтингом, брав участь у виборчих кампаніях в якості політтехнолога, веде блоги в українських ЗМІ. Також його запрошують на політичні ток-шоу в якості експерта.

"Питання енергетичної інфраструктури піднімалося з боку Росії, тому що вони відчули, що в цю гру, виявляється, можна грати удвох. Коли перші дрони почали "виносити" НПЗ, на Заході піднявся крик про те, що цього робити не слід, оскільки це, виявляється, є цивільною інфраструктурою", — сказав він.

Він зазначив, що Сили оборони України активно завдають ударів, зокрема по нафтобазах і НПЗ Росії, досягнувши в цьому значних результатів.

"Росіяни тепер не експортують нафтопродукти, ціни на них зростають, і вони входять у зиму в не найкращому становищі. Вони почали порушувати питання про те, щоб не бити по інфраструктурі — зокрема, про це говорив Шойгу (міністр оборони Росії, — ред.). Але потім сталася Курська область, і це теж дуже важливий момент, тому що для того, щоб домовитися щодо енергетики, необхідно спочатку, виходить, домовитися щодо Курська", — наголосив Загородній.

Експерт також підкреслив позицію Києва щодо Курської області: російські війська повинні залишити українські території.

"Потім — поговоримо про енергетику. Енергетика наразі більше потрібна росіянам. В Україні можлива холодна зима, але у нас є підтримка партнерів і імпорт електроенергії з того ж Європейського Союзу. У росіян же точно буде холодна зима: удари по енергетичній інфраструктурі можуть призвести до вкрай небажаних наслідків для таких міст, як Санкт-Петербург і Москва. На півдні у них теж проблеми: нещодавно вони зверталися по допомогу до Азербайджану і Грузії через удари на піку споживання в липні 2024 року. Злі язики подейкують, що турбіна на Ростовській АЕС якось не дуже добре стала себе почувати після цього", — підсумував Тарас Загородній.

Москву і Пітєр чекатиме холодна зима: як удари ЗСУ обернуться наслідками для РФ
Генерація електроенергії в Україні / Главред-інфографіка

Удари по території РФ - що відомо

Як повідомляв Главред, Україна завдає ударів по енергооб'єктах на території Росії, щоб змусити Путіна відновити переговори щодо припинення атак на енергооб'єкти. Які пункти передбачені - розказали у Financial Times.

Президент США Джо Байден назвав умову, коли Україна має завдати удару по північнокорейським військам. Він також зазначив, що він стурбований інформацією про присутність військ Північної Кореї на території Курської області.

Окрім цього, напередодні внаслідок атаки сталася потужна детонація складу боєприпасів росіян в околицях Луганська, під роздачу навіть потрапила делегація з Москви.

Інші важливі новини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти