Уранці в понеділок, 5 жовтня, президент невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки (НКР) Араїк Арутюнян, про важке поранення якого напередодні заявив помічник Ільхама Алієва, виступив зі зверненням до Азербайджану.
Його заяву цитує Telegram-канал WarGonzo.
За словами Арутюняна, через недавні обстріли, які були проведені в тому числі по Степанакерту, карабаські військовослужбовці будуть змушені перенести бойові дії вглиб азербайджанської території.
"Покиньте населені пункти, в яких обладнані позиції вашої терористичної армії, щоб уникнути жертв серед мирного населення", — цитує Арутюняна WarGonzo.
Війна в Карабасі - про що йшлося раніше:
- 4 жовтня прессекретар лідера НКР Ваграм Погосян заявив, що глава невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки Араїк Арутюнян не був поранений під час збройного протистояння Азербайджану і Вірменії.
- 4 жовтня армія невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки знищила військовий аеродром Азербайджану у місті Гянджа.
- 4 жовтня збройні сили Азербайджану завдали ударів по електричній підстанції столиці Нагірного Карабаху Степанакерта і оператору зв'язку Карабах-телеком.
- 4 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що вимагає від Франції вибачень за слова Еммануеля Макрона про нібито перекидання сирійських бойовиків до Баку для ведення бойових дій у Нагірному Карабасі.
- 4 жовтня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оцінив ймовірність залучення збройних сил Росії на тлі загострення війни за Нагірний Карабах. За його словами, ЗС РФ за відповідних умов можуть бути використані для забезпечення безпеки Вірменії.
Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.
Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред