Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оцінив ймовірність залучення збройних сил Росії на тлі загострення війни за Нагірний Карабах.
Як підкреслив він в інтерв'ю німецькому виданню Bild, ЗС РФ за відповідних умов можуть бути використані для забезпечення безпеки Вірменії.
"У Вірменії присутня 102-а російська військова база, і ми маємо спільну систему ППО, угоду навколо якої чітко формулюють, в яких випадках ці ЗС можуть бути використані для забезпечення безпеки Вірменії", - сказав Пашинян.
Він також відповів на питання, за яких обставин можуть бути використані ЗС Росії, що знаходяться на території Вірменії.
"Це передбачені Угодою конкретні випадки, і впевнений, що, якщо подібні випадки відбудуться, Росія виконає свої зобов'язання відповідно до угоди", - додав Пашинян.
читайте такожАлієв зажадав вибачень від Макрона: що стало причиною гучного скандалу
Раніше Пашинян заявив про те, що мета азербайджано-турецького альянсу — не території, а знищення вірменського народу.
Він підкреслив, що військовими діями Азербайджану проти Вірменії керують 150 високопоставлених турецьких військових.
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред