Президент Азербайджану Ільхам Алієв прокоментував заяви французького лідера Еммануеля Макрона стосовно перекидання Туреччиною сирійських бойовиків у зону карабахського конфлікту.
Про це глава Азербайджану заявив в інтерв'ю телеканалу Аlarabiya.
Алієв заявив, що вимагає від Франції вибачень за слова Макрона про нібито перекидання сирійських бойовиків в Баку для ведення бойових дій в Нагірному Карабасі.
"Найманців немає, у нас армія, що складається з 100 тисяч бійців. Я вимагаю від Франції принести вибачення і проявити відповідальність", - додав Алієв.
Війна за Нагірний Карабах: позиція Франції
- Раніше Еммануель Макрон подзвонив Ільхаму Алієву і закликав до відновлення режиму припинення вогню і переговорів по Карабаху.
- Макрон висловив занепокоєння бойовими діями на лінії зіткнення азербайджанських і вірменських військ, закликав до якнайшвидшого відновлення перемир'я і відновлення переговорів.
- Пізніше в Парижі заявили, що скликають засідання Мінської групи ОБСЄ у складі Франції, США і Росії. Ця група є посередником у переговорах між Вірменією та Азербайджаном.
- У Макрона додали, що мають намір з'ясувати, що сталося, хто відповідальний, і знайти вихід із ситуації.
читайте такожВійна за Нагірний Карабах: експерт спрогнозував переможця битви Єревана і Баку
Нагадаємо, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про те, що мета азербайджано-турецького альянсу — не території, а знищення вірменського народу.
Він підкреслив, що військовими діями Азербайджану проти Вірменії керують 150 високопоставлених турецьких військових.
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред