Експерт спрогнозував, чи дасть заколот Пригожина поштовх рейтингу Путіна

29 червня 2023, 01:35
100
Навряд чи ситуація з недавнім збройним заколотом Євгена Пригожина призведе до зростання рейтингу російського диктатора Володимира Путіна.
Путін, Золотарьов
Російське експертне середовище завжди завищує підтримку Путіна - Андрій Золотарьов / колаж Главред, фото

Вкрай малоймовірно, що недавня ситуація зі збройним заколотом ватажка ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина і той факт, що російський диктатор Володимир Путін не допустив його переростання в громадянську війну в країні-агресорі РФ, наврядчи додасть рейтингу господареві Кремля. Про це в інтерв'ю Главреду заявив політолог, директор аналітичного центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов.

"Ви ж бачили, як пропаганда співвідноситься з реальною ситуацією. Тобто зрозуміло, що розмови про непорушний авторитет і божевільний рейтинг Путіна сприймаються зі скепсисом, хоча ця ситуація не призвела б до обвалення рейтингу Путіна. Якісь рейтингові бали він навіть може добрати, але цілком очевидно те, що російське експертне середовище завжди цілком свідомо завищує його підтримку. Тому що домінуючим у суспільному настрої минулої суботи в Росії була байдужість - не було як масової підтримки заколотників, так ніхто і не кинувся захищати владу. Як би там не було, але, коли був військовий заколот проти Ердогана, люди вийшли. І це показує те, як все співвідноситься", ‒ сказав він.

Хто такий Андрій Золотарьов

Андрій Володимирович Золотарьов (нар. 15 травня 1965, Дніпропетровськ) — український політолог, керівник Центру "Третій сектор". Політконсультант Олександра Рябченка (1994), Володимира Литвина( 1994), Юлії Тимошенко (1996-97), повідомляє Вікіпедія.

відео дня

Військовий заколот Пригожина в РФ

Увечері 23 червня ватажок ПВК"Вагнера" Євген Пригожин звинуватив російську регулярну армію у тому, що вона завдала ударів по тилових таборах його найманців. В результаті нібито "загинула величезна кількість солдатів".

Ватажок бойовиків назвав військове керівництво країни-агресора Росії злом і заявив, що воно "має бути зупинено".

Вранці 24 червня ПВК Вагнер взяла під свій контроль місто Ростов-на-Дону. Пізніше ПВК Вагнер захопила і Воронеж.

Далі Пригожин пішов зі своєю армією в наступ на Москву, але потім раптово прийняв рішення зупинитися. Він виправдав це тим, що нібито "не хотів проливати російську кров".

27 червня стало відомо, що до Білорусі прилетів літак ватажка ПВК"Вагнера" Євгенія Пригожина.

Telegram-канал СЗР писав, що Пригожин нібито зробив пропозицію Лукашенку забезпечити захист від можливих посягань на територіальну цілісність з боку нинішнього російського керівництва, але чіткої відповіді не отримав.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що військові Білорусі отримають від "вагнерівців" цінний досвід".

Вас можуть зацікавити такі новини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти