Повістки поштою розсилатимуть інакше: що змінив Кабмін

28 червня 2024, 17:38
119
Чи законна повістка, надіслана поштою, і чи можна вважати врученою повістку: у Кабміні ухвалили нову постанову на тему.
Пошта, повістка
Повістка поштою: у Кабміні пояснили, чи законне таке вручення / колаж Главред, фото УНІАН та УП

Тепер повістка від ТЦК і СП (у просторіччі - військкомат) "може бути надіслана рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення". Про це йдеться в постанові №747 Кабміну від 25 червня 2024 року.

Урядовці зазначають, що внесено зміни до "Правил надання послуг поштового зв'язку з оповіщення призовників, військовозобов'язаних і резервістів". Тепер повістка або інший документ про виклик до ТЦК і СП "може бути надіслана рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення".

А ось норму про "повідомлення про вручення" включено до інших нормативних документів, зокрема, до "Порядку організації та ведення військового обліку призовників" та до "Порядку проведення призову громадян на військову службу".

відео дня

Мобілізація в Україні

Мобілізація в Україні - комплекс заходів, які проводяться з 2014 року у зв'язку з військовим вторгненням Російської Федерації.

У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.

24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони і безпеки призиваються військовозобов'язані громадяни (переважно - чоловіки) віком від 27 до 60 років.

Закон про мобілізацію - головне

Нагадаємо, що 11 квітня Верховна Рада проголосувала за закон про мобілізацію. ВР України ухвалила в другому читанні скандальний законопроєкт про мобілізацію. Рішення підтримали 283 нардепи. Загалом народні депутати внесли 4294 поправок до запропонованого урядом законопроєкту про мобілізацію.

Згідно з новим законом про мобілізацію, який набув чинності з 18 травня, військовозобов'язані громадяни мають прибути до ТЦК і СП для уточнення своїх даних. А після цього їх обов'язково планують направити на ВЛК (навіть якщо їм надають відстрочку). Інформація про придатність до військової служби, яка визначається ВЛК, є одним із головних пунктів військово-облікових даних.

Крім того, діятиме заборона на відправлення за межі України або передачу транспорту, який призначений для доукомплектування ЗСУ.

4 травня набули чинності нові норми, що змінюють положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ. Відтепер скасовується статус "обмежено придатний", натомість чоловіків поділять на "придатних" і "непридатних".

Тим часом у МЗС України запровадили обмеження на отримання закордонних паспортів за кордоном для чоловіків від 18 до 60 років.

Військовозобов'язані, які отримали повістку, можуть звернутися не лише до ТЦК, а й до рекрутингового центру, де триває набір на службу до Сил оборони України.

Повістки поштою розсилатимуть інакше: що змінив Кабмін

Вас може зацікавити таке:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти