Росія шляхом вирішення конфлікту у Нагірному Карабасі ввела свої війська на територію Азербайджану і реалізувала план, що передбачає постійну присутність російських миротворців у республіці. Однак Туреччина в союзі з Баку має намір протистояти тотальному впливу Москви як у Карабасі, так і на Південному Кавказі.
Про це заявив керівник Південно-Кавказької філії Українського центру досліджень армії, конверсії та озброєння Володимир Копчак в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи підсумки нагірно-карабаського конфлікту.
За його словами, росіяни діяли в невигідних для себе умовах, проте вирішили своє головне завдання – забезпечили присутність військ РФ на території республіки Азербайджан.
"Ситуація виглядає таким чином, що у нас є військова інтервенція Російської Федерації де-факто і де-юре на території Азербайджану. Формально Росія реалізувала свій багато разів модернізований план Лаврова, незмінним атрибутом якого завжди залишалася присутність "російських миротворців" на території Азербайджану", - зазначив Копчак.
Однак, як вважає експерт, Туреччина і Азербайджан не мають наміру миритися з колосальним впливом Росії на ситуацію у Нагірному Карабасі і Південному Кавказі, тому планують перешкоджати реалізації планів Москви. Анкара і Баку намагитимуться забезпечити турецьку військову присутність на новій лінії розмежування у Карабасі. Якщо їм вдасться це реалізувати, то Азербайджан зможе компенсувати втрати від присутності військового контингенту РФ на території своєї держави.читайте такожЧому перемога Азербайджану у Нагірному Карабасі - пастка Туреччини і Росії
"Наразі головне питання для Баку, Анкари - чи зможуть вони забезпечити турецьку військову присутність на новій лінії розмежування. Якщо воно там буде забезпечено, можна буде сказати, що Азербайджан компенсував російську військову присутність на своїй території", - підкреслив Копчак.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Розміщення російського військового контингенту у Нагірному Карабасі на новій лінії розмежування і вздовж Лачинського коридору регламентовано угодою між Азербайджаном, Вірменією та Росією від 9 листопада.
- Путін підписав указ, згідно з яким до Нагірного Карабаху відправляються 1960 російських військових терміном на 5 років. Перебування військового контингенту РФ на території Карабаху продовжуватиметься на аналогічні терміни в автоматичному режимі.
- На території безпосередньо Азербайджану створюється російсько-турецький моніторинговий центр, мета якого - забезпечення перемир'я у Нагірному Карабасі. Росія і Туреччина підписали відповідний договір 11 листопада.
- Йшли розмови про розміщення турецьких миротворців у Карабасі, однак у Путіна підкреслили, що такі заходи не передбачені угодами щодо врегулювання конфлікту, підписаними Алієвим, Пашиняном і Путіним.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред