Загальна мобілізація: адвокат пояснив, за яких умов студентів призиватимуть до ЗСУ

10 березня 2023, 11:49 оновлено 10 березня, 11:55
1726
Студенти мають право на відстрочку від призову, але за певних умов студентів можуть мобілізувати, розповів адвокат Андрій Новак.
Мобілізація, студенти
За яких умов студентів призиватимуть до ЗСУ: коментар адвоката / Колаж фото УНІАН та Генштаб ЗСУ

В Україні студенти мають право на відстрочку від мобілізації, а закликати їх до лав ЗСУ можна тільки в рідкісних випадках. Про це розповів відомий адвокат Андрій Новак в інтерв'ю порталу ТСН.

"Студенти можуть бути мобілізовані тільки за власним бажанням. Є пряма норма, що вони мають право на відстрочку. Якщо вони цим правом скористаються - ок. Не скористаються, не скажуть про право на відстрочку – їх мобілізують. Це стосується студентів бакалаврату, магістратури, аспірантури. Це стосується учнів і студентів закладів професійної технічної освіти", — розповів він.

Основна умова, каже Новак, надання відстрочки студентам - вони повинні бути або денної, або дуальної форми навчання, але ні в якому разі не заочною.

Новак також попередив - на час, коли студент вже закінчив бакалаврат, але ще не вступив, права на відстрочку він позбавляється.

Як каже адвокат, виши мають право вимагати від студентів військово-облікові документи з актуальними даними, оскільки це пряма вимога правил ведення військового обліку в Україні.

Мобілізація в Україні

Президент Володимир Зеленський 25 лютого підписав указ Про загальну військову мобілізацію на території України у зв'язку з повномасштабним військовим вторгненням країни-агресора Російської Федерації.

Призивають до лав Збройних сил України чоловіків від 18 до 60 років. В першу чергу тих, у кого є бойовий досвід.

Мобілізацію в Україні продовжили до 21 листопада. За документ, який вніс до Ради президент Зеленський, проголосували 288 нардепів.

8 листопада президент Володимир Зеленський вніс до Ради два проєкти затвердження указу глави держави про продовження воєнного стану та мобілізацію в Україні на 90 днів.

Пізніше законопроєкти № № 8189 і 8190 зареєстровані в українському парламенті. Згідно з цими документами, воєнний стан та мобілізація в Україні будуть продовжені фактично до кінця зими.

7 лютого Верховна Рада підтримала укази президента Володимира Зеленського про продовження дії режиму воєнного стану і загальної військової мобілізації в Україні на 90 днів. На підтримку законопроєкту про воєнний стан проголосувало 348 нардепів.

Інші новини:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти