В Україні студенти мають право на відстрочку від мобілізації, а закликати їх до лав ЗСУ можна тільки в рідкісних випадках. Про це розповів відомий адвокат Андрій Новак в інтерв'ю порталу ТСН.
"Студенти можуть бути мобілізовані тільки за власним бажанням. Є пряма норма, що вони мають право на відстрочку. Якщо вони цим правом скористаються - ок. Не скористаються, не скажуть про право на відстрочку – їх мобілізують. Це стосується студентів бакалаврату, магістратури, аспірантури. Це стосується учнів і студентів закладів професійної технічної освіти", — розповів він.
Основна умова, каже Новак, надання відстрочки студентам - вони повинні бути або денної, або дуальної форми навчання, але ні в якому разі не заочною.
Новак також попередив - на час, коли студент вже закінчив бакалаврат, але ще не вступив, права на відстрочку він позбавляється.
Як каже адвокат, виши мають право вимагати від студентів військово-облікові документи з актуальними даними, оскільки це пряма вимога правил ведення військового обліку в Україні.
Мобілізація в Україні
Президент Володимир Зеленський 25 лютого підписав указ Про загальну військову мобілізацію на території України у зв'язку з повномасштабним військовим вторгненням країни-агресора Російської Федерації.
Призивають до лав Збройних сил України чоловіків від 18 до 60 років. В першу чергу тих, у кого є бойовий досвід.
Мобілізацію в Україні продовжили до 21 листопада. За документ, який вніс до Ради президент Зеленський, проголосували 288 нардепів.
8 листопада президент Володимир Зеленський вніс до Ради два проєкти затвердження указу глави держави про продовження воєнного стану та мобілізацію в Україні на 90 днів.
Пізніше законопроєкти № № 8189 і 8190 зареєстровані в українському парламенті. Згідно з цими документами, воєнний стан та мобілізація в Україні будуть продовжені фактично до кінця зими.
7 лютого Верховна Рада підтримала укази президента Володимира Зеленського про продовження дії режиму воєнного стану і загальної військової мобілізації в Україні на 90 днів. На підтримку законопроєкту про воєнний стан проголосувало 348 нардепів.
Інші новини:
- Бронювання для військовозобов'язаних: хто і як може отримати відстрочку під час мобілізації
- Загальна мобілізація: хто з чоловіків може "відкосити" від армії
- Чи має право поліція вручати повістки: у МВС назвали одну з головних проблем мобілізації
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред