Міжнародна організація з міграції (МОМ) продовжує власну програму з надання грошової допомоги українцям під час україно-російської війни. Кошти виплачуються в рамках Меморандуму про взаєморозуміння, підписаному Міністерством соціальної політики та організацією.
Як свідчить документ, українці можуть претендувати на отримання допомоги в розмірі 2,2 тисячі грн на кожного члена сім'ї щомісяця (протягом 90 днів). В цілому, в мом прийняли рішення виділити до 0,7 млрд грн для допомоги українцям. Очікується, що ці кошти зможуть отримати близько 100 тисяч осіб.
Хто зможе отримати грошову допомогу в Україні:
- одинокі батьки( мати або батько), які оформили фінансову допомогу на дітей;
- ті, хто отримує допомогу під час вагітності або після пологів;
- особи з інвалідностями;
- сім'ї, в яких виховуються двоє і більше дітей;
- пенсіонери у віці старше 65 років.
Як оформити допомогу?
В першу чергу таким людям слід зареєструватися як ВПО (внутрішньо переміщені особи) в органах соціального захисту населення територіальної громади або ЦНАП
Після реєстрації заявки претендентів відправляють в офіс організації. Після цього фахівці МОМ вирішують, чи надавати фінансову допомогу.
Нагадаємо, раніше представники ПФУ розповіли, що після досягнення пенсійного віку пенсія українцям призначається навіть у тому випадку, якщо люди були змушені покинути Україну через російсько-українську війну.
Трохи пізніше міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила - до кінця воєнного стану в Україні автоматично продовжать виплату всіх допомог - і соціальних допомог, і субсидій.
Як каже чиновниця, в цей час в Україні соцдопомогу в різних розмірах отримують приблизно 6 мільйонів чоловік. Ще близько 11 мільйонів осіб, згідно з даними Пенсійного фонду, отримують пенсії.
Дивіться відео про рішення ООН, з приводу того, що кожен росіянин винен Україні по 2000 доларів:
Вас можуть зацікавити такі теми:
- "Пакунок малюка" у 2023 році: що в нього входить, як отримати допомогу чи компенсацію
- Перестати платити або взагалі не призначати: кому можуть на якийсь час скасувати пенсії
- Чи можна відмовитися від повістки в Україні: легальний і законний спосіб
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред