Коротко:
- Нідерланди змінили позицію щодо мирних переговорів РФ і України
- Європейські лідери мають проявити ініціативу раніше за Трампа
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що Європа повинна проявити ініціативу щодо мирних переговорів Росії та України раніше обраного президента США Дональда Трампа.
Як пише NL Times, Брекельманс уперше відкрито порушує питання про мирні переговори.
Досі позиція кабінету міністрів Нідерландів полягала в тому, що переговори повинні проводитися лише тоді, коли Україна буде до цього готова.
"Ми маємо переконатися, що європейські країни будуть за столом переговорів, щоб Трамп не ухвалював рішення з Путіним про архітектуру безпеки в Європі", - пояснив Брекельманс.
За словами міністра, досить складно досягти консенсусу щодо відправки миротворчих сил в Україну з 27 державами-членами Євросоюзу.
"З огляду на терміновість, ви можете вирішити і не чекати одностайності в будь-якому контексті", - сказав він.
"Україна велика, і ця лінія припинення вогню - якщо вона з'явиться - буде довгою. Якщо ви хочете зробити це надійним чином, вам потрібно не тільки багато країн, а й великі країни", - зазначив міністр.
При цьому Брекелманс не став заздалегідь говорити, що Нідерланди неодмінно братимуть участь і відправлять своїх миротворців в Україну.
"Це залежить від того, що саме перебуває на столі та який це має вигляд", - уточнив він.
Введення миротворчої місії в Україну
Як повідомляв Главред, обраний президент США Дональд Трамп заявив, що Європа повинна взяти на себе основний тягар зобов'язань щодо підтримки України. Країни ЄС повинні контролювати процес припинення бойових дій, зокрема через розміщення європейських військ на території України.
Президент Франції Емманюель Макрон нібито має задум щодо потенційної європейської миротворчої місії в Україні.
Віцепрем'єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина підтвердила, що Україна відкрита до обговорення питання розміщення іноземних військових контингентів на своїй території. За інформацією Politico, переговори з цього питання тривають уже деякий час.
На думку виконавчого директора Інституту трансформації Північної Євразії Володимира Горбача, розмови про появу миротворчої місії поки що не виглядають реалістичними. Військовий контингент миротворчої місії може налічувати від 100 до 150 тисяч. Зараз важко знайти таку кількість людей, які погодяться взяти на себе цю місію. І ще важче знайти таких, на яких погодяться обидві сторони.
Інші новини:
- Завершення війни у 2025 році: яким буде мир в Україні - NYT
- "Росія виграла війну": у Німеччині зробили несподівану заяву - деталі
- Що буде з демографією, якщо війна триватиме ще три роки: тривожний прогноз
Відправка військ союзників до України - історія питання
Президент Франції Еммануель Макрон під час міжнародної конференції на підтримку України висловив думку, що у майбутньому війська західних союзників можуть бути використані в Україні для допомоги у протистоянні російській агресії, але зараз немає консенсусу щодо цього питання, повідомляє Le Figaro.
Канцлер ФРН Олаф Шольц відкинув ідею відправлення військ європейських країн або НАТО в Україну, пише Sky News.
Заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик зазначив, що наразі Польща не розглядає можливість відправки своїх військ в Україну, пише Radio Zet.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк позитивно сприйняв обговорення можливості відправки військ НАТО в Україну, яка була висловлена президентом Франції, зазначає Reuters.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред