У Кремлі стверджують, що прецедент Нагірного Карабаху не може стати прикладом для України.
Ситуація з військовим конфліктом у Нагірному Карабасі не свідчить про те, що Київ може провести військову операцію щодо повернення Донбасу до складу України.
Як повідомляє ТАСС, прессекретарю російського президента Дмитру Пєскову в середу, 25 листопада, поставили питання про те, чи дає ситуація із загостренням нагірно-карабахського конфлікту підстави очікувати повторення аналогічного сценарію на Донбасі.
"Не дає", - відповів Пєсков.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Загострення вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі сталося 27 вересня. Гостра фаза війни завершилася 9 листопада підписанням Вірменією, Азербайджаном і Росією заяви про припинення військових дій в регіоні.
- В результаті завершення військових дій Азербайджан встановив контроль над більшою частиною територій Нагірного Карабаху і отримав транспортний коридор до Нахічеваня.
- Військова операція Азербайджану завершилася територіальною перемогою Баку і капітуляцією Вірменії.
читайте такожУ Путіна зробили заяву про головну мету Росії щодо Донбасу
Війна Росії та України на Донбасі
- Україна 3 листопада запропонувала російській стороні план дій щодо реінтеграції Донбасу. Ініціатива передбачає передачу під контроль Києва українсько-російського кордону у ОРДЛО і проведення виборів на цих територіях.
- У Кремлі піддали критиці український план і заявили, що запропонований Україною алгоритм не відповідає Мінським угодам.
- Глава української делегації у ТКГ Леонід Кравчук стверджує, що Київ і Москва не можуть домовитися щодо Донбасу через різні погляди сторін на імплементацію угод у питанні черговості передачі кордону та проведення виборів.
- 24 листопада стало відомо, що Росія підтримала план бойовиків "ЛДНР" щодо Донбасу, який передбачає врегулювання конфлікту у ОРДЛО за російським сценарієм.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред