США виділили Україні $20 мільярдів: кредит будет сплачено грошами режиму Путіна

10 грудня 2024, 20:17оновлено 10 грудня 2024, 21:12
884
Кредит буде погашено за рахунок доходів від заморожених на Заході російських активів.
Путін, Україна, США, гроші
Потрібно посилювати санкції проти Росії, щоб Україна змогла домогтися справедливого миру - Мінфін США / Колаж: Главред, фото: скріншот YouTube, УНІАН

У США ухвалили рішення щодо виділення Україні кредиту на суму 20 мільярдів доларів. Кредит погасять за рахунок доходів від заморожених коштів агресора Російської Федерації. У Міністерстві фінансів Штатів вважають, що ці кошти стануть критично важливою допомогою Києву в боротьбі з російською агресією.

Кредит для України за рахунок Росії

У вівторок, 10 грудня, на сайті Міністерства фінансів США з'явилася інформація, згідно з якою відомство вирішило виділити Україні кредит на суму 20 мільярдів доларів. Гроші виділяються в рамках затвердженої Великою сімкою програми допомоги українській державі в розмірі 50 мільярдів доларів.

Причому кредит буде погашено за рахунок доходів від заморожених російських активів.

відео дня

"Ці кошти, оплачені за рахунок непередбачених доходів, отриманих від власних заморожених активів Росії, нададуть Україні критично важливу підтримку в її захисті своєї країни від неспровокованої агресивної війни", - сказала міністр фінансів США Джаннет Єллен.

За словами очільниці американського Мінфіну, вся сума - 50 мільярдів доларів - яка виділяється союзниками, підтримає опір України. Потрібно рішуче посилювати санкції, щоб допомогти державі захистити свій суверенітет і домогтися справедливого миру.

"50 мільярдів доларів, колективно надані "Великою сімкою" в рамках цієї ініціативи, допоможуть забезпечити Україні ресурси, необхідні для підтримання служб екстреної допомоги, лікарень та інших основ її мужнього спротиву. Разом з американською допомогою в забезпеченні безпеки України та кроками, які ми продовжимо робити для рішучого посилення санкцій щодо Росії, ця дія допоможе Україні захистити свій суверенітет і досягти справедливого миру. Прямо зараз Путін втягує нашу коаліцію в боротьбу волі, розраховуючи на те, що ми втомимося і зрештою відступимо. Але завдяки творчій політиці та єдності "Великої сімки" ми посилаємо безпомилковий сигнал рішучості, змушуючи Росію дедалі більше нести витрати за її незаконну війну, а не платників податків у нашій коаліції", - уточнила Єллен.

Що буде із замороженими активами Росії

У відомстві акцентували увагу на тому, що Москва не зможе розпоряджатися своїми західними активами доти, доки не припинить агресію проти України і не заплатить за заподіяну шкоду.

Підтримка України важлива для інтересів США

Крім того, у Мінфіні акцентували увагу на тому, що підтримка України життєво важлива для національних інтересів Америки.

"Падіння України призведе до подальшої агресії з боку Путіна і поставить під загрозу безпеку наших союзників по НАТО в Європі, яких ми зобов'язані захищати за договором. Успішна Україна продемонструє рішучість Сполучених Штатів і наших партнерів захистити демократію від агресії, захистити світову економіку і зміцнити нашу колективну безпеку", - наголосили в Міністерстві фінансів.

Мета України - повна конфіскація російських активів

Рішення вже привітав прем'єр Денис Шмигаль. Як стверджує він, гроші вже спрямовані до фонду Світового банку, після чого стануть доступними для України.

"Ми змусимо агресора заплатити за руйнування, і це проміжний крок. Адже наша мета незмінна - повна конфіскація всіх суверенних активів Росії на користь України. Дякую США та всім країнам G7 за рішучість у підтримці нашої держави", - наголосив прем'єр-міністр.

Заморожені активи Росії на Заході та допомога Україні - що про це відомо:

Як повідомляв Главред, Захід заморозив активи РФ на суму 300 мільярдів доларів через напад окупантів на Україну. Київ неодноразово просив, щоб ці гроші були передані українській державі як допомога. У січні Білий дім підтримав конфіскацію російських активів, щоб кошти були відправлені на відновлення України.

У червні лідери країн Великої сімки домовилися, що Україна отримає $50 млрд від доходів за рахунок доходів від російських заморожених активів. У разі, якщо виникнуть проблеми, країни ухвалюватимуть додаткові рішення.

Україна вже 2025 року почне отримувати перші 50 млрд доларів від заморожених активів Росії, говорив Денис Шмигаль. Він говорив, що проводиться юридична робота для запуску ініціативи.

Інші новини:

Заморожені активи РФ

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну західні країни заморозили активи Центрального банку Росії на суму близько 300 мільярдів доларів. Частина прибутку від цих коштів уже спрямовується на допомогу Україні.

Наприкінці липня ЄС передав Україні перший транш із доходів активів РФ. Урсула фон дер Ляєн зазначила, що ці гроші призначені для підтримки оборони та відновлення України. Наприкінці жовтня стало відомо, що Велика Британія виділить Україні майже 3 мільярди доларів, використовуючи заморожені російські активи. Кредит від Британії призначений для бюджетної підтримки військових витрат України. Він спрямований на те, щоб країна інвестувала гроші в ключове обладнання для підтримки своїх зусиль у війні, розв'язаній Росією. Йдеться про протиповітряну оборону, артилерію та "ширшу підтримку обладнання".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти