Заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін прокоментував ймовірність задіяння оборонного потенціалу Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) в нагірно-карабаському врегулюванні.
За його словами, на сьогоднішній день говорити про задіяння оборонного потенціалу ОДКБ у врегулюванні конфлікту в Карабасі некоректно, передає РІА Новості.
Він звернув увагу на те, що подібного запиту від Єревана немає, а сам конфлікт на територію Вірменії не переміщувався.
"ОДКБ допомагає своїм державам-членам у певних ситуаціях, коли є явна агресія. Поки мова йде про Нагірний Карабах, який не визнаний самими ж вірменами частиною своєї території, і не може бути, напевно, визнаний, некоректно говорити про задіяння потенціалу оборонного ОДКБ", - додав Панкін.
читайте такожВведення військ РФ в Карабах: в Єревані назвали умови
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оцінив можливість введення російських "миротворців" у Нагірний Карабах.
За його словами, Вірменію влаштовує такий сценарій.
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред