У середу, 25 листопада, Сенат Франції ухвалив резолюцію, в якій звучить заклик до уряду визнати Нагірний Карабах.
На підтримку документа висловилися 305 сенаторів, проти проголосував один. Резолюція має рекомендаційний характер, зазначає РИА Новости.
"Сенат... закликає уряд визнати Республіку Нагірний Карабах і зробити це визнання інструментом переговорів для встановлення міцного миру", - йдеться у резолюції.
Сенатори вважають, що безпека і свобода вірменського населення Нагірного Карабаху не гарантуються Азербайджаном.
В ухваленій резолюції сенатори також "засуджують військову агресію Азербайджану, що проводиться за підтримки турецької влади та іноземних найманців", і закликають до негайного виведення азербайджанських збройних сил і їх прихильників з територій, зайнятих ними унаслідок військових дій, які велися в Нагірному Карабасі з 27 вересня.
"Сенат... закликає уряд надати масову гуманітарну допомогу цивільному населенню Нагірного Карабаху, вимагаючи відкриття гуманітарних коридорів", - наголошується в документі.
Відзначимо, МЗС Франції вже прокоментувало рішення Сенату.
"Одностороннє визнання Парижем незалежності Нагірного Карабаху не піде на користь ні Вірменії, ні населенню Карабаху, ні самій Франції", - зазначили у відомстві.
Відреагував на рішення Сенату і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.
"Рішення Сенату Франції історичне. Визнання незалежності Арцаха стає міжнародним порядком денним", - сказав Пашинян.
МЗС Карабаху теж висловився щодо заклику Сенату Франції до Кабміну визнати НКР.
"Це історичне рішення, сподіваємося, воно надихне на подібні резолюції інші країни", - повідомили у відомстві.
Війна за Нагірний Карабах – про що йшлося раніше:
- Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян виступив із заявою про те, що бере на себе всю відповідальність за провал оборони вірменської армії в Нагірному Карабасі.
- 9 листопада президент Азербайджану Ільхам Алієв, президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підписали договір про припинення військових дій в районі Нагірного Карабаху.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред