Ротація контингенту російських миротворців в Нагірному Карабасі, який відповідно до угоди офіційних Баку, Єревану і Москви про припинення вогню, буде розміщений в регіоні, запланована до здійснення двічі на рік.
Така інформація міститься в указі Володимира Путіна "Про заходи з підтримки миру в Нагірному Карабасі", текст якого опублікований на інтернет-порталі правової інформації.
"Міністерству оборони РФ проводити заміну особового складу миротворчого контингенту не рідше двох разів на рік, заміну військової техніки ‒ у міру вироблення ресурсу і технічної необхідності", ‒ сказано в документі.
Також повідомляється, що всього в Нагірний Карабах направлять 1960 російських військових, 90 бронетранспортерів, 380 автомобілів та іншу техніку. Російські миротворці будуть перебувати в регіоні строком в п'ять років з можливістю автоматичного продовження.
читайте такожРосія відправила в Карабах 10 літаків з миротворцями: чим вони озброєні
Війна в Карабасі - що було раніше:
- Військовий конфлікт між Азербайджаном і Вірменією за Нагірний Карабах почався понад тридцять років тому. Але довгі роки перебував у замороженому стані.
- Конфлікт перейшов у гостру стадію вранці 27 вересня нинішнього року. Вірменія і Азербайджан обмінялися звинуваченнями в провокаціях, і зав'язалися бої.
- Російська Федерація захотіла стати посередником у врегулюванні конфлікту. Азербайджан і Вірменія укладали перемир'я. Перше перемир'я було зірвано майже відразу ж після вступу в силу.
- Російська, Азербайджанська та вірменська сторони 9 листопада підписали угоду про встановлення миру в Карабасі. Потім РФ почала відправляти в Карабах свої миротворчі сили.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред