30 березня лідери Німеччини, Франції, а також Росії обговорили ситуацію на Донбасі.
Путін знову заявив, що нібито Україна повинна виконувати всі досягнуті на вищому рівні домовленості.
Також Путін наполягав на прямому діалозі з російськими "представниками" Донецька і Луганська і "врегулюванні правових аспектів особливого статусу Донбасу".
Він також звинуватив Україну в провокації ескалації на Донбасі і у відмові від виконання узгоджених у липні додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню.
"Путін серйозно стурбований через провокації з боку України на Донбасі, а також через фактичну відмову від виконання узгоджених у липні додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню", - заявляють у Кремлі.
При цьому в Кремлі додали, що політрадники лідерів країн нормандської четвірки продовжать спільну роботу.
А ось у президента Франції Еммануеля Макрона розповіли іншу версію про тристоронні переговори з президентом РФ Володимиром Путіним і канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
Як повідомляє пресслужба французького президента, сторони відзначили, що необхідно, щоб Росія взяла на себе зобов'язання щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
"Було наголошено на необхідності того, щоб Росія взяла на себе тверде зобов'язання по стабілізації режиму припинення вогню в Україні та вироблення шляхів виходу з кризи відповідно до мінських домовленостей", - йдеться в повідомленні.
читайте такожХомчак пояснив, чому Зеленський не дає команду про наступ на Донбасі
Ситуація по Донбасу - про що раніше повідомляв Главред:
- Верховна Рада 30 березня прийняла Постанову із засудженням загострення Росією бойових дій на Донбасі 26 березня, в результаті якого четверо українських військових загинули, а двоє отримали поранення. Парламент закликав Москву вивести свої війська з території України і виконати всі свої зобов'язання в рамках існуючих домовленостей. Також Рада закликала світову спільноту посилити тиск на Москву.
- Спікер Кремля Дмитро Пєсков звинуватив Україну в невиконанні домовленостей по Донбасу і заявив, що збройний конфлікт не вдається врегулювати через те, що Київ не має наміру вести переговори з представниками "ДНР" і "ЛНР".
- При цьому Пєсков, коментуючи плани Кремля провести окремі переговори з Францією і Німеччиною щодо Донбасу, погодився з тим фактом, що без України врегулювати конфлікт не можна.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред