З початку року на тлі повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну країни Європи збільшили імпорт тамтешнього скрапленого газу (СПГ) на 42% - порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє авторитетне західне видання Financial Times.
За даними аналітиків, на російський газ такого формату припадає 16% від усього європейського морського імпорту за нинішній рік. І переважна більшість обсягу такого палива було поставлено до Франції, Бельгії, Іспанії та Нідерландів.
На даний момент Росія експортувала в Європу 17,8 млрд кубометрів СПГ. І таким чином є другим за обсягом постачальником у всьому Старому Світі. А на першому місці займають США з часткою в 42%, на третьому – Катар з 13,7%.
"Загальний обсяг 17,8 мільярда кубометрів – це невелика частина від 62,1 мільярда кубометрів газу, поставленого за цей час по трубопроводах, проте він залишає Європу незахищеною від перетворення на зброю Кремля", - кажуть експерти.
Як повідомляють аналітики проекту Refinitiv, з початку січня Європа закупила рекордні 111 мільярдів кубічних метрів – це майже на 70% більше, ніж у 2021-му.
Нагадаємо, раніше німецьке видання Der Spiegel повідомляло, що уряд ФРН розглядає можливість націоналізації ділянки магістралі Північний потік-2, яка йде по території Німеччини. Берлін планує в перспективі прокачувати через ці труби зріджений природний газ.
До того віцеспікер Бундестагу Вольфганг Кубі запропонував ввести в експлуатацію газопровід Північний потік-2, запуск якого заморозили через повномасштабний напад Росії на Україну. У відповідь його заяву жорстко розкритикував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який попередив Берлін про згубні наслідки в результаті залежності від російського газу.
Інші новини:
- Шольц оголосив про повну зупинку Німеччиною сертифікації Північного потоку-2
- У США заявили, що Північний потік-2 не запустять, 11 млрд доларів пішли даремно-ЗМІ
- Європа поки не поспішає ховати Північний потік-2
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред