Главі Білорусі Олександру Лукашенко вдалося домовитися з президентом РФ Володимиром Путіним про отримання кредиту на суму в 3,5$ млрд. однак перемовини про подальшу інтеграцію двох держав безглузді, тому що Лукашенко не хоче, щоб республіка ставала провінцією Росії, заявив в ефірі телеканалу Україна 24 російський журналіст Ігор Яковенко.
На його думку, за підсумками перемовин Лукашенко і Путін досягли домовленостей про надання Мінську 3,5 мільярдів доларів кредитних коштів.
"Те, що сталося, шестигодинна розмова, в результаті якої Путін дав Лукашенку 3,5 млрд доларів, а Лукашенко у відповідь похвалив російську вакцину. Мабуть, це один з найдорожчих компліментів, які відбувалися в історії", - сказав Яковенко.
При цьому журналіст вважає, що в політичному плані такі домовленості вигідні для російського президента. Кремлю потрібно, щоб по сусідству з Росією був лояльний режим. Однак Лукашенко не погодився на подальшу інтеграцію двох держав. Білоруський глава держави не зацікавлений в тому, щоб республіка стала російською провінцією.читайте такожПутін має намір до вересня приєднати Білорусь і заплатить за це Лукашенку 3,5 $ млрд - журналіст
"Електорального сенсу тут немає жодного, що стосується політичного сенсу - для Путіна важливо зберігати поруч диктаторський режим, який лояльно ставиться до нього. Жодних розмов про подальшу інтеграцію бути не може, тому що для Лукашенка жодного інтересу стати провінцією Росії немає", - підкреслив Ігор Яковенко.
Відносини Росії та Білорусі
- Російське видання Коммерсант з посиланням на джерела у Кремлі 11 лютого повідомляло, що Лукашенко під час перемовин з Путіним збирався просити у Росії новий кредит на суму в 3,5 млрд доларів. Сам політик цю інформацію не підтверджував. У Кремлі стверджували, що сторони повинні обговорити питання подальшої інтеграції двох держав.
- У ході Всебілоруських народних зборів Олександр Лукашенко заявляв, що Мінськ наразі не має наміру переглядати договір про союзну державу з Росією. Білорусь влаштовують домовленості, за яких обидві держави зберігають суверенітет. При цьому він висловлював готовність говорити про подальшу інтеграцію Росії та Білорусі.
- Також Лукашенко доручив вивчити ситуацію з внесенням змін до Конституції Білорусі, які повинні передбачати відмову білоруської держави від нейтрального статусу.
- Перемовини президента Росії Володимира Путіна і глави РБ Олександра Лукашенка пройшли 23 лютого у Сочі. Під час перемовин Лукашенко заявив, що з метою подальшої інтеграції Росії та Білорусі залишилося виконати 6-7 дорожніх карт з 33 передбачених угодами.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред