Війна за Нагірний Карабах триває. Водночас Кремль закликає Туреччину та інші країни переконати Баку і Єреван повернутися до мирного врегулювання і не робити заяв про військову підтримку, заявив у вівторок, 29 вересня, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, коментуючи події в Нагірному Карабасі.
Про це повідомляє ТАСС у Telegram.
За його словами, будь-які заяви щодо військової підтримки Вірменії та Азербайджану підливають олію до вогню конфлікту.
"У Кремлі впевнені, що заяви про можливу військову підтримку Азербайджану і Вірменії, що конфліктують через Нагірний Карабах, лише підливають масла у вогонь, треба переконувати сторони повернутися до політико-дипломатичного способу врегулювання", - сказав Пєсков.
Прессекретар Путіна підкреслив, що Москва знаходиться в постійному контакті з Баку, Єреваном і Анкарою щодо ситуації в Нагірному Карабасі.
"Ми збираємо всю інформацію про те, що відбувається на лінії зіткнення. Ми уважно відстежуємо всі новини, що з'являються, аналізуємо ситуацію і використовуємо ці знання для формування нашої майбутньої позиції, визначення подальших кроків разом з нашими партнерами по групі ОБСЄ", - сказав він.
Війна за Нагірний Карабах – про що йшлося раніше:
- Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану почалися запеклі бої.
- Кабмін Вірменії запровадив воєнний стан в країні і оголосив загальну мобілізацію через події в Карабасі.
- Пізніше Азербайджан також ухвалив рішення з 28 вересня запровадити воєнний стан на території країни. У державі діятиме комендантська година.
- Росія провела переговори з вірменською стороною і закликала Баку і Єреван врегулювати конфліктну ситуацію.
- У НАТО закликали сторони домовитися мирним шляхом. Також США звернулися до Баку і Єревану. Вашингтон закликав сторони повернутися до переговорів у межах групи ОБСЄ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред