Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану почалися запеклі бої. Кабмін Вірменії запровадив воєнний стан в країні і оголосив загальну мобілізацію через події в Карабасі.
Про це повідомляє ТАСС в Telegram.
"Прошу особовий склад військ з'явитися до своїх районних військових комісаріатів, в ім'я Батьківщини, в ім'я перемоги", — заявив Нікол Пашинян.
Також в Єревані заявили, що винищувачі Су-30СМ ВПС Вірменії можуть бути задіяні в зоні бойових дій на кордоні з Азербайджаном.
Крім того, президент невизнаної Нагірно-Карабаської республіки (НКР) Араік Арутюнян оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію.
"Виходячи з ситуації, що склалася, я оголосив воєнний стан і мобілізацію всіх чоловіків старших за 18 років", - заявив Арутюнян, слова якого в неділю наводить пресслужба Глави НКР.
Зазначимо, під час боїв збройні сили Азербайджану втратили 2 вертольоти і 14 безпілотних літальних апаратів, а також бронетехніку, повідомляє Міністерство оборони Вірменії в Facebook.
За інформацією відомства, азербайджанські підрозділи атакують на декількох ділянках лінії фронту, водночас використовується ввіація, дрони, бронетехніка і артилерія.
Бойові дії тривають.
Також розміщено відео знищення азербайджанських танків:
Конфлікт Вірменії та Азербайджану - про що йшлося раніше:
- 27 вересня Азербайджан завдав ударів по цивільних об'єктах Нагірниого Карабаху. Омбудсмен невизнаної республіки Нагірний Карабах Артак Бегларян повідомив журналістам про жертви і поранених серед цивільного населення Карабаху. За його словами, в Мартунинському районі загинули дитина і жінка, ударам піддалися школи в Степанакерті.
- 20 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Вірменія демонструє маневри, які вказують на наміри Єревана почати велике військове протистояння у зоні конфлікту в Нагірному Карабасі. Плани вірменської сторони підтверджують дані азербайджанської розвідки.
Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія знаходяться у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали бішкекський протокол щодо перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується і офіційний Київ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред