Тридцятирічна війна за Нагірний Карабах вийшла на новий виток. Для удару по території невизнаної Нагірно-Карабаської республіки азербайджанська сторона застосувала дрони-камікадзе. Але попри те, що Азербайджан володіє істотною перевагою у сфері високотехнологічної зброї, саме собою воно не може забезпечити успіху всієї військової операції, заявив експерт Центру аналізу стратегій і технологій (ЦАСТ) Юрій Лямін.
Про це Лямін розповів в інтерв'ю "МК".
За його словами, безпілотники ВПС Азербайджану хоча і є грізною зброєю, але у противника є способи протистояти їм.
"Схоже на роботу турецьких ударних безпілотників Bayraktar TB-2 турецького виробництва. У Сирії та Лівії, де застосовувалися ці апарати, були зняті аналогічні кадри. Однак це не обов'язково турецькі дрони. У Азербайджану великий арсенал безпілотників, оснащених сучасним озброєнням. Наприклад, протитанковими ракетами Spike ізраїльського виробництва. Значна частина ударів йде по зенітним комплексам "Стріла-10" і "Оса", які безпосередньо прикривають війська вздовж лінії зіткнення", - пояснив експерт.
За його словами, і Вірменія, і Азербайджан показують тільки успішні атаки.
"Ніхто не буде показувати, як їх безпілотник збили. Ну і в гарячці бою, коли йде атака дронів і її треба відбивати, теж може бути не до знімання. Тому далеко не факт, що всі атаки азербайджанських безпілотників настільки успішні", - сказав експерт.
Водночас експерт особливо підкреслив, що у Азербайджану дуже потужний арсенал. Є згадані вже ізраїльські дрони-камікадзе, ударні дрони.
"У них потужне ракетне озброєння від 300-мм реактивних систем "Смерч" до білоруського "Полонезу" з керованими реактивними снарядами великої дальності, які можна класифікувати, як оперативно-тактичні ракетні комплекси", - додав він.
Говорячи про Вірменію, експерт сказав, що у неї є оперативно-тактичні ракети "Точка-У" і сучасні російські ракетні комплекси "Іскандер".
"Тобто в критичному випадку вони можуть навіть обмінятися ракетними ударами по містах", - особливо зазначив Лямін.
Підсумовуючи, експерт звернув увагу на те, що обидві сторони поки утримуються від ударів по тилах.
"Застосування озброєнь стосується строго лінії фронту, тому можливо, що сторони поки хочуть уникнути "тотальної війни" в широкому сенсі", - додав він.
Війна за Нагірний Карабах – про що йшлося раніше:
- Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану почалися запеклі бої.
- Кабмін Вірменії запровадив воєнний стан в країні і оголосив загальну мобілізацію через події в Карабасі.
- Пізніше Азербайджан також ухвалив рішення з 28 вересня запровадити воєнний стан на території країни. У державі діятиме комендантська година.
- У НАТО закликали сторони домовитися мирним шляхом. Також США звернулися до Баку і Єревану. Вашингтон закликав сторони повернутися до переговорів у межах групи ОБСЄ.
- Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що настав час припинити військову окупацію Вірменією території Нагірного Карабаху, що належить Азербайджану. Єреван має залишити землі Баку і припинити бойові дії.
- Члени російських приватних військових компаній (ПВК) висловили готовність відправитися до Нагірного Карабаху воювати на боці Вірменії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред