Кабінет міністрів запропонував створити ще одну форму для легалізації трудових відносин - без фіксованого графіка, на погодинній основі, з соціальним захистом.
Про це йдеться в законопроекті №5161 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості. Документ надійшов до Верховної Ради.
Перелік нововведень, які стосуються співробітників з нестандартною формою зайнятості:
- пакет соцзахисту (лікарняні; відпустки – за графіком);
- накопичується трудовий стаж;
- у законопроекті не буде визначення "графік роботи" - це питання залишили на розсуд сторін;
- єдиний соціальний внесок буде оплачуватися за реально відпрацьований час.
Заступник міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Ігор Дядюра уточнив, що нікого не будуть змушувати переоформлятися.
"Кому треба - використовує нову форму працевлаштування, кому не треба – спокійно працює, як йому зручно", - розповів Дядюра в коментарі UBR.ua.
"Прекрасно говорити про "непотрібність соціального захисту", коли тобі 25 років. Практика отримання допомоги з безробіття щонайменше свідчить зовсім про інше", - додав він.
читайте такожТрудові відносини: що змінили в Кабміні для українців, які працюють неофіційно
Нагадаємо:
- У червні 2020 року уряд вніс на розгляд Верховної Ради проект закону, який передбачає заміну паперових трудових книжок на електронні.
- За основу Верховна Рада схвалила проект закону на початку вересня 2020 року. 5 лютого 2021 року парламент підтримав законопроект № 3623 у другому читанні.
- Після того як Рада схвалила законопроект про запровадження електронних трудових книжок, у Пенсійному фонді (ПЦУ) пояснили, як тепер нараховуватимуть виплати.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред