Окремі члени Європейського Союзу стали наполягати на ослабленні обмежень щодо забезпечення дотримання санкцій проти Росії, а саме - на пом'якшенні тиску в питанні обходу санкцій через треті країни. Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно з останніми пропозиціями ЄС щодо санкцій, європейські компанії, які продають в треті країни товари подвійного призначення хотіли зобов'язати включити в контракти на експорт пункт про категоричну заборону перепродажу товару в Росію
За пропозицією виконавчого органу блоку, покупець товару повинен вносити страхову заставу, що зобов'язує його виконати умови контракту. У разі порушення пунктів контракту, він буде розірваний, а всі гроші передані на потреби України.
Однак цю ініціативу псують кілька країн, які виступають проти. Вони, в свою чергу, висловлюють ряд побоювань з приводу цих пропозицій, сумніви в їх законності і наполягають на пом'якшенні пропозицій щодо обходу санкцій через треті країни.
"Дипломатичні представники групи великих держав-членів ЄС на цьому тижні висловили ряд побоювань з приводу цих пропозицій, в тому числі сумніви в їх законності і доцільності запиту таких гарантій і положень від імпортерів, сказали люди, які говорили на умовах анонімності. За їх словами, країни також хочуть звузити сферу потенційних статей і список товарів, на які буде поширюватися пропонована міра. Ці держави також стурбовані тим, що контрактні вимоги можуть поставити європейські компанії в невигідне конкурентне становище", - пише Bloomberg
При цьому, інші країни, в тому числі країни Балтії, підтримують ці пропозиції.
Санкції проти РФ
2 листопада Сполучені Штати Америки ввели новий пакет санкцій, охопивши 130 компаній та осіб, включаючи представників Туреччини, Китаю та Об'єднаних Арабських Еміратів. Метою цих санкцій є обмеження доступу Росії до технологій та обладнання, які підтримують її вторгнення в Україну.
Також стало відомо, що в США Пентагон закуповував російську нафту в обхід міжнародних санкцій. Все це вдалося зробити через Туреччину і Грецію. Виявилося, що російські нафтопродукти потрапили в турецьке сховище. Там вдалося приховати приналежність мазуту до РФ. Після цього він потрапив на нафтопереробний завод Motor Oil Hellas на березі Егейського моря в Греції.
Крім іншого, Словаччина на чолі з проросійським прем'єром і "другом Путіна" Робертом Фіцо попереджає, що ветує новий пакет санкцій проти Росії, якщо в ньому будуть обмеження проти російського ядерного палива.
Інші новини:
- Українські БПЛА підсмажили техніку окупантів на Сватівському напрямку
- Бій тривав 10 годин: генерал показав, як відбивали масовану атаку дронів
- Єврокомісія виділить Україні 50 млн євро: на що підуть кошти
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред