В Україні правила бронювання працівників оборонних підприємств тепер спрощені. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.
Як кажуть чиновники, компаніям, які працюють на потреби армії, запропоновано два варіанти бронювання.
Варіант 1. Від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності.
Сюди входять ті підприємства, установи та організації, які виробляють товари для військових, розробляють, модернізують і ремонтують військову і спеціальну техніку і запчастини до неї, виробляють боєприпаси та інші продукти оборонного призначення.
Крім того, підприємство повинно бути на стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони або бути співвиконавцем такого контракту.
Далі - понад 50% їх загального обсягу виробництва складають товари, роботи та послуги оборонного призначення (за останній звітний період).
Варіант 2. До 50% військовозобов'язаних працівників (включно)
Йдеться про підприємства, які працюють у сфері промисловості, літакобудівної галузі та сфері космічної діяльності. Також вони повинні відповідати трьом з п'яти зазначених критеріїв.
Підприємство повинно бути на стадії виконання контракту з державним замовником у сфері оборони або бути співвиконавцем такого контракту.
Понад 50% загального обсягу виробництва - товари, роботи та послуги оборонного призначення (за останній звітний період).
Далі - підприємство має бути включено до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів. Крім того, воно повинно брати участь в реалізації завдань і заходів, які передбачені держпрограмами в літакобудівній галузі та сфері космічної діяльності.
В кінцевому підсумку, таке підприємство повинно виробляти товари, виконувати роботи і надавати послуги для підприємств обороно-промислового комплексу.
Мобілізація в Україні та виїзд за кордон
Раніше Главред повідомляв, що в Раді розглядають варіант "платного" бронювання від мобілізації для фізичних осіб-підприємців. Відповідний щомісячний платіж пропонується зробити не нижче 40 тисяч гривень.
Жінки, у яких є медичне або фармацевтичну освіту, були зобов'язані стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року. І, відповідно, вони отримають статус військовозобов'язаних громадян, для яких виїзд за кордон обмежений. Про це заявив член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента Зеленського в Раді Федір Веніславський.
Адвокат Ростислав Кравець пояснив, що на сьогоднішній день фактично за законом заборони виїзду чоловіків за кордон немає. Все відбувається "виключно в ручному режимі".
Зазначимо, у Верховній Раді не виключають, що в Україні можуть посилити мобілізацію, якщо країна-агресор Росія мобілізує кілька сотень тисяч чоловіків.
Інші новини:
- Бронювання для військовозобов'язаних: хто і як може отримати відстрочку під час мобілізації
- Розширив список професій, але скоротив терміни: КМУ змінив правила бронювання
- Жеребкування та бронювання: експерт оцінив ідеї щодо мобілізації
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред