"Влада" анексованого Росією півострова прийняла рішення щодо припинення подачі води з Сімферопольського водосховища через те, що в ній було виявлено підвищений рівень вмісту аміаку. Воду для Симферополю мають намір брати з насосної станції Веселе.
Як заявили у "Міністерстві житлово-комунального господарства" Кримського півострова в середу, 20 січня, відбір води з Сімферопольського водосховища припиниться приблизно через 2-3 тижні. Незабаром планується підключення ще одного водопроводу з метою з'єднати Сімферополь з насосною станцією Веселе.
"За 2-3 тижні підприємство перестане відбирати воду з Сімферопольського водосховища, а в найближчі дні планується підключення нового водопроводу, який з'єднає Сімферополь з насосною станцією Веселе. Це дозволить воду із західного напрямку перекинути на Київський район міста, тоді потреба в Сімферопольському водосховищі відпаде", - відзначається у повідомленні.читайте такожРозвідка попередила про можливе вторгнення РФ через воду для Криму
У підприємстві Вода Криму заявили, що специфічний неприємний запах питної води, на який скаржилися жителі окупованого Сімферополя, виник через підвищений вміст аміаку у воді.
При цьому у "відомстві" стверджують, що стандартний вміст аміаку має становити до 2 мг, наразі фіксується 1,75 мг. Тому показники води нібито в межах норми.
"Нинішні показники знаходяться в межах норми, вода залишається придатною до використання. Проводяться регулярні забори, вода відповідає нормам", - підкреслюється у повідомленні.
Проблеми з водою у Криму
- На території анексованого Криму в останні роки існує проблема маловоддя, внаслідок чого відбулося скорочення запасів водного ресурсу. Жителі півострова змушені отримувати воду за спеціальним графіком.
- Міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков 22 грудня заявляв, що Україна готова подавати воду до окупованого Криму, однак тільки за умови гуманітарної катастрофи.
- "Голова держради Криму" Володимир Константинов 23 грудня стверджував, що півострів навіть теоретично не може отримувати воду з території материкової України, тому що інфраструктура Криму не готова з технічної точки зору.
- 4 січня стало відомо про стрімке скороченні запасів прісної води в окупованому Криму. Запаси водного ресурсу скоротилися на 61,67 млн кубометрів порівняно з минулим роком.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред