Через посуху і обміління у Сімферополі і Ялті питна вода вже подається за спеціальним ранковим і вечірнім графіком. Навіть якби росіянами теоретично вдалося домовитися з Україною щодо постачання води на анексований півострів, це навряд чи можна реалізувати – Крим не готовий з технічної точки зору.
Про це розповів "глава Держради Криму" Володимир Константінов у вівторок, 22 грудня, у своєму коментарі російським журналістам, повідомляє інформагентство ТАСС.
Видання зазначає, що воду за графіком вже подають у Сімферополі та Ялті, а після Нового року в такому ж режимі житиме і Алушта. У Севастополі й зовсім залишилося води максимум на три місяці.
Анексований Крим не готовий отримувати воду Північно-Кримським каналом від України, тому що наразі немає такої технічної можливості.читайте такожНазвано умову відновлення Україною постчання води до Криму
"Якщо навіть припустити, що це (подача води з території України) можливо, то ми не готові. Потрібно будувати знову нові водоводи, нові станції прийому. Це колосальні кошти", - стверджує Константинов.
При цьому він вважає, що у Росії є план щодо відновлення водопостачання в окупованому Криму, а Путін знає, як вирішити проблему.
"У нас є свій план, він непростий, президент Росії приділяє увагу вирішенню проблем з водою у Криму, знає в деталях всі проблеми. Так що все буде вирішено", - підкреслив Константинов.
Проблеми з водою у Криму
- Росіяни, які захопили український півострів, і так звана "влада" не можуть вирішити проблему водної кризи у Криму. Фахівці вважають, що виходом може стати процедура опріснення води, проте росіяни не хочуть перекидати воду з Краснодарського краю або Ростова.
- Ще восени жителям Криму стали постачати воду за графіком з метою економії водного ресурсу.
- У жовтні у президента Володимира Зеленського заявили, що за даними Офісу глави держави на осінь, води для потреб населення на півострові достатньо.
- На початку грудня "експрокурор Криму" Наталія Поклонська розповіла, що на півострові з кранів тече "смердюча і іржава вода".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред