Депутат Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель висловила думку, що в скандальному рішенні Конституційного Суду України надмірно помітний вплив олігархів і Кремля.
"Ми бачимо, що існує конфлікт інтересів в КС. Європейські країни очікують від президента розслідування. І ті судді, які задіяні в неправомірних діях, повинні бути звільнені. Але все це вимагає дотримання верховенства права. З іншого боку, нас значно турбує те, які інтереси стоять за суддями КС — безумовно, відчувається вплив інтересів олігархів і Кремля", - сказала європейський політик в ефірі ток-шоу Свобода слова Савіка Шустера.
За словами Крамон-Таубадель, катастрофічну ситуацію з рішенням суду важливо виправити в найближчі терміни.
читайте також"Конституційний переворот": голова КСУ різко відреагував на ідею Зеленського розпустити суд"Вони тримають судові установи, цю ситуацію треба виправити. Тут варто вже "передавати пас" парламенту, законодавчому органу. Ця конституційна криза може бути розглянута за рахунок політичного консенсусу", - сказала євродепутат.
Політик нагадала, що Україна отримала безвізовий режим з ЄС після виконання низки зобов'язань. Зокрема, Київ обіцяв вести масштабну боротьбу з корупцією. Про це Євросоюз просив уряд України, тому важливо виконати всі домовленості.
Рішення КСУ щодо антикорупційних законів
Конституційний суд України у вівторок, 27 жовтня, виніс рішення про неконституційність статті в Кримінальному кодексі, що передбачає кримінальну відповідальність для чиновників, які вносять недостовірні дані в електронні декларації.
Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції здійснювати моніторинг декларацій та зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
У Євросоюзі заявили, що надання Брюсселем фінансової допомоги Києву безпосередньо пов'язане зі створенням антикорупційних органів в Україні.
Президент України Володимир Зеленський 29 жовтня скликав екстрене засідання РНБО, на якому було прийнято рішення про відновленні роботи реєстру електронних декларацій.
Глава держави вніс до Верховної Ради проект закону, що передбачає звільнення суддів Конституційного Суду України.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред