Надання Брюсселем фінансової допомоги Україні в рамках двостороннього співробітництва базується на створенні Києвом антикорупційних правоохоронних органів, які повинні діяти ефективно і не піддаватися політичному тиску.
Про це заявили в представництві Європейського Союзу в Україні у відповідь на запит інформаційного агентства УНІАН.
У представництві Євросоюзу акцентували увагу на тому, що інституційна база у вигляді антикорупційних органів сприяє тіснішій політичній та економічній інтеграції України та ЄС. Фінансова допомога з боку Брюсселя базується саме на створенні Києвом інститутів боротьби з корупцією.
"Величезна допомога ЄС, в тому числі фінансова, в різних сферах, відповідно безпосередньо пов'язана з антикорупційними органами, які працюють незалежно, ефективно і вільні від політичного чи іншого тиску", - наголошується в повідомленні.читайте такожЗМІ дізналися деталі скандального рішення КСУ щодо антикорупційних законів
У заяві підкреслюється, що якщо Україна висловить наміри відновити антикорупційну інфраструктуру, Євросоюз допоможе Києву в реалізації відповідних планів.
Рішення КСУ щодо антикорупційного законодавства
- У вівторок, 27 жовтня, Конституційний суд України виніс рішення про неконституційність статті Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за недостовірне декларування доходів державними службовцями.
- Представник президента України в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення суперечить курсу країни на євроінтеграцію і може вплинути на безвізовий режим з Євросоюзом.
- При цьому Конституційний суд позбавив Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) функцій моніторингу декларацій чиновників.
- В Офісі президента, у свою чергу, зробили заяву про те, що антикорупційне законодавство функціонуватиме в Україні, а глава держави Володимир Зеленський докладе для цього зусилля.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред