У це важко повірити, але Вінні Пух є персоною нон-грата в Китаї. Це почалося, коли президент Сі Цзіньпін відвідав США у 2013 році.
До речі, раніше ми розповідали, чому чоловіки в Індії носять по двоє трусів.
Зображення Сі і тодішнього президента США Барака Обами, що йдуть разом, викликало порівняння з Вінні і Тигром. Персонаж Вінні-Пуха став безтурботним способом для людей по всьому Китаю познущатися над своїм президентом Сі Цзіньпіном, але в уряді цей жарт не зрозуміли, пише The Guardian.
The Guardian
"Гардіан" - щоденна ліволіберальна газета у Великій Британії, заснована в Манчестері 1821 року під назвою The Manchester Guardian. У 1959 році змінила назву на нинішню, а 1964 року редакція переїхала до Лондона. Недільний випуск оформлений у вигляді газети The Observer.
У міру того, як порівняння зростали, а мем поширювався в Інтернеті, цензори почали видаляти зображення, які висміювали Сі. Навіть вебсайт американського телеканалу HBO був заблокований після того, як комік Джон Олівер неодноразово висміював очевидну чутливість китайського президента до порівняння його фігури з фігурою Вінні.
У 2014 році після зустрічі Сі Цзіньпіна з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе з'явилася ще одна картинка, на якій японський прем'єр був зображений як віслючок Я-я-Я.
Ще одне порівняння між Сі і Вінні під час військового параду 2015 року стало найбільш цензурованим зображенням того року, за даними Global Risk Insights. Фірма заявила, що китайський уряд розцінив мем як "серйозну спробу підірвати гідність президентської канцелярії і самого Сі".
У підсумку спроби написати китайською "Вінні-Пух" у соцмережі Weibo закінчуються появою попередження "незаконний контент".
Вам може бути цікаво:
- Чому в Англії два крани для води, а не змішувач
- Штраф 50 тисяч євро: чому в Німеччині не можна ставити сарай на своїй ділянці
- Дивно, але геніально: чому собаки в Німеччині не гавкають - відповідь шокує
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред