У багатьох європейських країнах, зокрема у Фінляндії, почали відмовлятися від використання губок для миття посуду. Це пов'язано з тим, що губки важко утилізувати, а в природі вони розкладаються близько півстоліття.
Якщо вам цікаво дізнатись більше про цікаві звичаї та закони різних країн Європи та світу, рекомендуємо наш матеріал: Штраф до 20 тисяч євро: чому в Німеччині не можна збирати гриби в лісі.
Пориста текстура губок створює сприятливе середовище для розвитку бактерій і грибків. За даними норвезьких дослідників, кухонні губки містять більше бактерій, ніж кухонні щітки, які є більш гігієнічними для миття посуду, пише CNN.
"Сальмонела та інші бактерії ростуть і виживають краще в губках, ніж у щітках. Причина в тому, що губки при щоденному використанні ніколи не висихають", - сказав науковий співробітник норвезького дослідницького інституту харчових продуктів Nofima Тронд Мьоретро.
У Фінляндії замість губок широко використовують спеціальні щітки для миття посуду, які називаються "astiaharja". Ці щітки більш екологічні та гігієнічні. Вони не тільки ефективно чистять посуд, але й легші в утилізації. Деякі фінські домогосподарства використовують вдосконалені версії щіток, які мають шланг для подачі мийного засобу та ємність для гелю.
Фахівці підкреслюють, що губки є розсадником бактерій та грибків через їхню пористу текстуру, яка затримує вологу. Дослідження показали, що навіть спроби знезаражування губок не дають відмінного результату. Наприклад, миття в посудомийній машині знищує до 57% бактерій, кип'ятіння – до 47%, а прання в пральній машині – до 43%. Водночас мікрохвильова піч майже не знищує бактерії.
"В одній губці може міститися більша кількість бактерій, ніж людей на Землі", - сказав автор дослідження, опублікованого в Journal of Applied Microbiology Мьоретро.
Використання щіток, як показує практика, є оптимальним рішенням, оскільки вони краще висихають між використаннями і зменшують ризик накопичення бактерій. В ідеалі, для максимального очищення посуду рекомендується використовувати посудомийну машину.
Що відомо про CNN?
CNN — одна з провідних телерадіокомпаній світу. Була заснована у 1980 р. Тедом Тернером виключно як телевізійне агентство новин. Зараз розташована у м. Атланта, штат Джорджія, США. CNN першою почала цілодобове мовлення у 25-ту річницю свого заснування, 1 червня 2005 року, пише Вікіпедія.
Читайте також:
- Навіщо люди зберігають одну губку в холодильнику: вирішує відразу 2 проблеми
- Це не просто так: чому губки для миття посуду продають різнокольоровими
- Француженки кладуть губки в мікрохвильовку: у нас так майже ніхто не робить
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред