Коли ми говоримо про прикраси, які одягаємо на пальці рук, нерідко може ненароком "проскочити" слово "кольцо". Або ж багато хто з нас міг чути це слово у розмові зі своїми знайомими. Але насправді такого слова варто уникати, адже це суржик.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Чому неправильно казати "часи": є лише один правильний варіант
Слово "кольцо" утворилося від прямого перекладу з російської мови, де саме так називається прикраса, яка одягається на палець. Але в українській мові такого слова немає, і його потрібно заміняти милозвучними українськими відповідниками.
Згідно зі словником "українського" суржика "Антисуржик", замість слова "кольцо" потрібно використовувати "перстень".
В Академічному тлумачному словнику української мови (СУМ) подається таке пояснення слова перстень: "кільце з дорогого металу (золота, срібла і т. ін.), часто оздоблене каменем, що його носять на пальці як прикрасу: каблучка, обручка", а також "шлюбна обручка".
Як зазначається у словнику синонімів, крім слова "перстень" можна використовувати також слова "обручка" (якщо йдеться про прикрасу, яка одягається на палець під час одруження), "кільце" і "каблучка".
Раніше ми розповідали, чому не можна казати "картошка". Нерідко суржик так міцно закріплюється у мові, що його вживання навіть не викликає підозр.
Також ми раніше розповідали, чому слово "співпадіння" неправильне. Нерідко ми можемо навіть не здогадуватися, що використані нами слова насправді суржик.
Вас також може зацікавити:
- Лише люди з гнучким мисленням побачать собаку серед овець за 7 секунд: надзвичайна ілюзія
- Чому не можна казати "позор" і "опозоритися": як не робити поширену помилку
- Потрібно за 15 секунд знайти 3 захованих слова: осіння загадка для розумників
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред