Чому кішки і собаки – не "домашні тварини": Авраменко назвав помилку, якою "грішать" усі

28 серпня 2023, 14:56оновлено 28 серпня 2023, 23:56
51808
"Домашніми" можуть бути капці чи справи, але не тварини, наголошує мовознавець.
Александр Авраменко, украинский язык
Чому кішки і собаки – не "домашні тварини"/ колаж :Главред, фото: скрін

Більшість з нас звикла казати на кішок, песиків та інших тварин, які живуть з нами в одній оселі, домашні тварини. Але насправді називати їх так неправильно – варто застосовувати інше словосполучення.

Відомий український вчитель мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, у чому тут помилка і як казати правильно.

"Сьогодні пропоную з’ясувати, як правильно називати тварин, що живуть разом з нами у домі чи квартирі. Скажімо, кіт чи собака – це домашні чи свійські тварини?", – зазначив мовознавець.

відео дня

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Що насправді означає "козел відпущення": Авраменко пояснив колоритний вислів

Він пояснив, що тварин, які живуть при людях, правильно називати свійськими, а не домашніми.

"І кіт, і собака, і качка, і курка – це свійські тварини. А домашній – це той, що стосується дому і речей у ньому. Домашніми можуть бути капці, домашні завдання чи домашні справи. Тож дбайте про свійських тварин і домашній затишок", – підсумував Авраменко.

Украинский язык, Александр Авраменко
Коти, собаки, качки, кури тощо – це свійські тварини/ скрін

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко пояснив, як виникло слово "промінь" і чому Тарас Шевченко його не знав. Ми так звикли до цього слова, що здається, ніби воно існує сотні років. Насправді ж воно з’явилося відносно недавно.

Також раніше Авраменко пояснив, що насправді означає слово "наразі". Не усім відомо, яке значення насправді ховає у собі це досить поширене слово.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти