Як правильно – "пішли в кіно" чи "ходімо": мовознавець вказав на поширену помилку

28 серпня 2023, 04:30оновлено 28 серпня 2023, 23:56
8204
Така помилка дуже часто зустрічається у мовленні. Але насправді під час заклику до людини щось зробити варто використовувати інше слово замість "пішли".
Украинский язык, Александр Авраменко
Авраменко пояснив, як правильно казати "пішли в кіно" чи "ходімо"/ колаж: Главред, фото: скрін

Часто у мовленні друзів або знайомих можна почути слово "пішли" у той час, коли вони кличуть когось піти кудись з ними. При цьому багато хто навіть не здогадується, що використовувати це слово саме з такою метою – неправильно.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, чому і такому контексті неправильно вживати слово "пішли" і як його замінити.

"Якщо ви кудись когось кличете, то неправильно робити це словом "пішли". Потрібно казати не "пішли", а "ходімо", – зазначив мовознавець.

відео дня

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Що насправді означає "козел відпущення": Авраменко пояснив колоритний вислів

Він пояснив, що "пішли" – це форма минулого часу. Це слово відповідає на питання "що зробили?", так само, як і слова "зрізали", "подивилися", "зайшли". Ці форми позначають дію, що вже відбулася.

"А спонукаючи до дії, треба використовувати наказовий спосіб дієслова із закінченнями -мо: ріжмо, зріжмо, подивімося, зайдімо, ходімо, робімо, знаймо, читаймо, будьмо. Тож спонукати когось до дії треба словом ходімо", – наголосив Авраменко.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко пояснив, що насправді означає слово "наразі". Не усім відомо, яке значення насправді ховає у собі це досить поширене слово.

Також раніше мовознавець розповів чому "розстрочка" і "на протязі" – неправильно. Суржик переслідує нас дуже часто, але не усі знають, якими українськими відповідниками потрібно замінити такі слова.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти