StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Хто такий "мазур" і звідки пішло таке прізвище: Авраменко дав несподівану відповідь

2 серпня 2023, 06:35оновлено 6 серпня 2023, 01:28
80333
Усі прізвища, які пішли від цього слова, мають цікаву історію та пов’язують своїх власників з Польщею.
Украинский язык, Александр Авраменко
Авраменко пояснив, хто такий "мазур" і звідки пішло таке прізвище/ колаж: Главред, фото: скрін

Прізвище Мазур та подібні до нього чули більшість з нас. Проте лише одиниці знають, звідки насправді пішли такі прізвища і що вони означають.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, яке значення має загальний термін "мазур" і чому це слово пов’язане з Польщею.

"Сьогодні ми з’ясуємо, хто такий чи хто така мазур. Є загальна назва, від якої походить усім відоме прізвище Мазур. То що ж ця загальна назва означає? Розгорнімо словник і знайдімо це слово. Отже, мАзури або мазУри (тут подвійний наголос) – це велика етнічна група поляків, що живе на північному сході Польщі і говорить одним із діалектів польської мови", – пояснив Авраменко.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати також наступний матеріал: Що не так із фразою "ця спідниця кинулася в очі": Авраменко спантеличив відповіддю

Також мовознавець розповів, що словами мазур або мазурка називають польський національний танець із тридольним тактом, який поширився в інших країнах світу як бальний.

"Отже, Мазури, Мазуренки, Мазурчуки – ваше прізвище так чи інакше пов’язане з Польщею", – підсумував Авраменко.

Дивіться відео з поясненням Авраменка, хто такий (така) мазур:

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше мовознавець пояснив, як правильно казати – бритися чи голитися. Часто можуть виникати сумніви, яке із цих слів використовувати правильно, а застосування якого може бути помилкою.

Також раніше Авраменко пояснив, чому рукавиці і рукавички – це різні речі. Часто українці вживають слово "перчатки", але такого слова у нашій мові взагалі немає, наголосив мовознавець.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти