В українців часто можуть виникати сумніви, як правильно казати – бритися чи голитися. Дехто вважає, що перше з цих слів – калька з російської, тому використовувати його не варто. Але чи справді це так?
Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці розставив усі крапки над "і" та пояснив, яке з цих слів правильно використовувати.
"Хтось каже, що "бритися" – слово російське, тож його треба уникати. Ні, це хибна думка, ніяке воно не російське. Слово "бритися" поширене в різних слов’янських мовах. Крім того, усі слов’янські мови мають слово "бритва", – наголосив мовознавець.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати також наступний матеріал: Що не так із фразою "ця спідниця кинулася в очі": Авраменко спантеличив відповіддю
Він зазначив: і іменник "бритва", і дієслово "бритися" наявні у словнику Бориса Грінченка та в сучасних словниках. Також Авраменко нагадав, що в українській мові є навіть прислів’я зі словом "бритва": "Голий, як бубон, а гострий, як бритва".
"Тож як правильно називати процес гоління – бритися чи голитися? І бритися, і голитися", – пояснив, мовознавець.
Він наголосив, що можна обирати те слово, яке кожному більше до вподоби.
"Насамкінець лише додам, що дбаючи про чистоту свого мовлення ви поважаєте не тільки себе, а й своїх співрозмовників", – зазначив Авраменко.
Дивіться відео з поясненням Авраменка, як правильно казати – бритися чи голитися:
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Раніше мовознавець Авраменко вказав на серйозну помилку і пояснив, чому неправильно казати "скули", "челюсть" і "вєски". Часто ми неправильно називаємо частини нашого тіла і навіть не здогадуємося про це. Мовознавець пояснив, як говорити правильно.
Також раніше Авраменко вказав на помилки у знаках зодіаку в розповів, чому не можна казати "Козеріг" і "Тілець". Частину назв знаків зодіаку ми вживаємо з помилками, навіть не підозрюючи про це.
Вас також може зацікавити:
- Де помилка у вислові "брати дитину на руки": Авраменко здивував відповіддю
- Загадка для найуважніших: потрібно знайти змію, заховану серед листя
- Загадка, від якої очі розбігатимуться: потрібно знайти королеву серед зграї собак
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред