У четвер, 13 січня, Сенат США не підтримав законопроект республіканця Теда Круза про санкції проти Північного потоку-2. Для його затвердження не вдалося набрати необхідних 60 голосів під час засідання Сенату.
Для затвердження законопроекту про санкції проти Північного потоку-2, який в Сенат внесли республіканці Чак Шумер і Тед Круз, потрібні були 60 голосів законодавців. Однак набрати їх не вдалося.
Напередодні голосування в Сенаті адміністрація Білого дому виступила проти законопроекту, який зобов'язував ввести санкції проти відповідальних за роботу над Північним потоком-2. Ухвалення цього документу підірве єдність європейських союзників.
читайте також"Хочу Україну і Північний полюс": канадська газета створила карикатуру на Путіна
Документ зобов'язував главу Білого дому протягом 15 днів ввести санкції проти "будь-якої посадової особи структури, створеної або відповідальної за планування, будівництво або експлуатацію" газопроводу і самої такої структури.
Таким чином Тед Круг намагався повернути американські обмеження щодо оператора проекту компанії Nord Stream 2 AG і її виконавчого директора Маттіаса Варніга, які припускали блокування активів в американській юрисдикції і заборону на в'їзд до країни.
Сертифікація Північного потоку-2
Раніше Федеральне мережеве агентство Німеччини призупинило процес сертифікації компанії-оператора російського газопроводу Північний потік-2. Процедуру поставили на паузу через невідповідність структури власності проекту німецькому законодавству.
У ФРН поставили РФ умову, згідно з якою Nord Stream AG повинна зареєструвати в Німеччині нову компанію і віддати їй у володіння частину магістралі, прокладену по німецькій території.
До тих пір, поки Газпром не виконає умови німецького регулятора, сертифікація газопроводу Північний потік-2 відновлена не буде.
Читайте також:
- У США анонсували санкційний удар по Північному потоку-2
- Держдеп США несподівано виступив проти нових санкцій по Північному потоку-2
- У Франції пригрозили РФ закрити Північний потік - 2 у разі вторгнення в Україну
- США працюють з Німеччиною та ЄС над затримкою запуску Північного потоку-2
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред