Франція, Росія і США залишаються гарантами врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі в рамках Мінської групи ОБСЄ. Вірменія прагне до того, щоб перемовна група і надалі зберігала за собою відповідальність щодо цього питання. Париж наполягає на вирішенні низки проблем, після чого можна буде перейти до перемовин щодо статусу регіону.
Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан в інтерв'ю телеканалу LSI у неділю, 22 листопада, коментуючи питання вирішення нагірно-карабаського конфлікту.
За його словами, ООН доручила саме Парижу, Москві і Вашингтону приймати рішення щодо врегулювання вірмено-азербайджанської збройної конфронтації у Нагірному Карабасі. Такої позиції дотримується і Вірменія.
"На нас лежить відповідальність, яку поклало на нас міжнародне співтовариство. І сама Вірменія хоче, щоб ми цю відповідальність за собою зберегли. Все це вимагає від нас дотримуватися збалансованої позиції", - зазначив дипломат.читайте такожЧому перемога Азербайджану у Нагірному Карабасі - пастка Туреччини і Росії
Ле Дріан акцентував увагу на тому, що в угоді від 9 листопада є низка моментів, які потрібно обговорювати. Це повернення до Нагірного Карабаху вірмен, виведення іноземних найманців з регіону (з цим згодні Росія, Франція і США), а також захист релігійної та культурної спадщини.
Він стверджує, що тільки після вирішення проблемних питань можна буде почати діалог про визначення статусу Нагірного Карабаху.
"Лише після врегулювання цих проблем ми можемо перейти до питання про статус Нагірного Карабаху. Наразі обговорювати це не представляється можливим. І з цим погоджується вірменське керівництво",- підкреслив глава французького МЗС Жан-Ів Ле Дріан.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Вірменія, Азербайджан і Росія підписали 9 листопада угоду про припинення військових дій у Нагірному Карабасі. Домовленості передбачають виведення військ Єревану і анклаву НКР з регіону і передачу Кельбаджарського, Агдамського і Лачинського районів під контроль Азербайджану.
- Угода передбачає розміщення на новій лінії розмежування та вздовж Лачинського коридору російських миротворців.
- На території Азербайджану Туреччина і Росія створюють спільний координаційний моніторинговий центр, в рамках якого Анкара і Москва будуть вести спостереження над дотриманням режиму припинення вогню.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Мінська група ОБСЄ позитивно оцінює врегулювання нагірно-карабахського конфлікту, однак США і Франція продемонстрували запізнілу реакцію.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред