Азербайджан вітає реакцію Мінської групи ОБСЄ, до складу якої входять США і Франція, щодо врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі на угоду від 9 листопада. Однак у Баку очікували на більш оперативної відповіді з боку Вашингтона і Парижа.
Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв під час перемовин щодо питання вирішення нагірно-карабахського конфлікту з російською делегацією на чолі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, повідомляє інформагентство Інтерфакс-Азербайджан.
За його словами, незважаючи на той факт, що представники Мінської групи ОБСЄ не працювали над заявою Азербайджану, Вірменії та Росії щодо Нагірного Карабаху, у Баку позитивно оцінюють реакцію США і Франції.
"Звичайно, ми справедливо очікували від них більш оперативної відповіді. Однак, схоже, були певні фактори, які не дозволяли їм підготувати свої позиції. Але, як то кажуть, краще пізно, ніж ніколи", - сказав Алієв.читайте такожЧому перемога Азербайджану у Нагірному Карабасі - пастка Туреччини і Росії
Також він додав, що позитивна оцінка Вашингтона і Парижа заяви Єревана, Баку і Москви ефективно позначиться на вирішенні конфлікту.
"Я знаю, що у Москві проходила зустріч представників Мінської групи ОБСЄ. Я вважаю, що їх позитивний підхід до цієї заяви також зіграє важливу роль у зміцненні заходів безпеки і встановленні міцного миру", - підкреслив Ільхам Алієв.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв, прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян і глава РФ Володимир Путін 9 листопада погодили заяву щодо припинення військових дій у Нагірному Карабасі. Єреван взяв на себе зобов'язання з виведення військ з регіону і повернення під контроль Баку Агдамського, Кельбаджарського і Лачинського районів.
- У Вірменії називають домовленості капітуляцією, проте вірменський прем'єр Нікол Пашинян підкреслює, що у нього не було іншого виходу.
- Азербайджанський президент Ільхам Алієв заявив, що війна у Карабасі завершилася перемогою Баку, який досяг своїх цілей за підсумками військової операції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред