Вірмено-азербайджанське військове протистояння у Нагірному Карабасі неможливо врегулювати в рамках Мінської групи ОБСЄ. Туреччина могла б стати співголовою перемовної групи - не можна залишати Анкару осторонь від цього процесу.
Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв у інтерв'ю турецькому телеканалу A Haber.
За його словами, якби Туреччина була присутня у перемовинах щодо Нагірного Карабаху, конфлікт міг бути врегульований. Склад Мінської групи ОБСЄ потрібно змінити і включити туди Анкару.
"Якби Туреччина була співголовою (Мінської групи ОБСЄ), тоді це питання давно б було врегульоване. Тому ми говоримо, що без Туреччини це питання не буде вирішено. Я не кажу, що Мінська група вже повинна залишитися в історії, ні. Нехай вони працюють, хоча за 30 років не домоглися жодного результату. Але тримати Туреччину осторонь від цього процесу і неправильно, і неможливо", - зазначив Алієв.
Також він додав, що незважаючи на підтримку з боку Туреччини і Пакистану, у Баку не планують просити військової допомоги у цих держав.
"У нас немає таких намірів. Туреччина і Пакистан - це країни, які нас підтримують. Але про військову допомогу не може бути й мови. У цьому немає необхідності", - підкреслив азербайджанський президент.читайте такожАлієв оцінив ймовірність повномасштабної війни Азербайджану з Вірменією
Роль Туреччини в конфлікті у Нагірному Карабасі
- Офіційна Анкара підтримала військову операцію Азербайджану в районі Нагірного Карабаху. Президент Реджеп Ердоган розкритикував США, Росію і Францію за нездатність врегулювати конфлікт протягом 30 років і заявив, що у Баку прийняли рішення про звільнення своєї території.
- У Ердогана не виключали, що турецькі війська за певних умов можуть взяти участь у нагірно-карабаському конфлікті.
- У США заявили про те, що Туреччина забезпечує підкріплення Азербайджану у війні з Вірменією уНагірному Карабасі і закликали Анкару не втручатися у вірмено-азербайджанський конфлікт.
- Росія закликала Туреччину утриматися від участі у нагірно-карабаському збройному протистоянні, щоб чи не провокувати дестабілізацію ситуації на Південному Кавказі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред