Ескалація вірмено-азербайджанського конфлікту в районі Нагірного Карабаху цього разу стала особливою. Анкара вперше прямо і відкрито виступила на боці Азербайджану, що стало новим фактором зовнішнього впливу на збройне протистояння Баку і Єревану. Це явище викликає серйозні побоювання у Москви.
Про це заявив глава Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін, повідомляє російське інформагентство Інтерфакс.
За його словами, ситуація в районі конфлікту у Нагірному Карабасі серйозно змінилася. Це пов'язано з тим, що Туреччина рішуче підтримує Баку в конфлікті з Єреваном.
"Нинішнє загострення ситуації викликає підвищену стурбованість не тільки своїм масштабом, а й принципово новим впливом зовнішніх факторів. На боці Азербайджану вперше так відкрито і однозначно виступила Туреччина", - зазначив Наришкін.
Також російський чиновник вважає, що після військового спалаху конфлікту в районі Нагірного Карабаху, туди активно намагаються потрапити різні бойовики, що представляють терористичні угруповання.читайте такожРосія готова пожертвувати Вірменією заради торгівлі з Туреччиною
Наостанок Наришкін підкреслив, що Росія "з тривогою" сприймає структурні зміни у нагірно-карабаській війні і вважає неприпустимим факт відновлення військових дій в регіоні.
Позиція Туреччини щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
- Офіційна Анкара 27 вересня після відновлення збройного конфлікту між Азербайджаном і Вірменією у Нагірному Карабаху назвала Вірменію агресором і "державою-терористом", відкрито виступивши на підтримку Баку.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що Нагірний Карабах - це територія Азербайджану, а Баку проводить військову операцію щодо звільнення своєї землі.
- Пізніше Ердоган піддав критиці країни-гаранти врегулювання нагірно-карабахського конфлікту - США, Росію і Францію - і звинуватив їх у нездатності вирішити ситуацію протягом 30 років.
- У Ердогана спростували участь бойовиків з Сирії і турецької армії в конфлікті у Нагірному Карабасі, але не виключили залучення збройних сил Туреччини до війни Азербайджану та Вірменії за певних умов.
- У Росії закликали Туреччину проявити стриманість у підтримці Азербайджану і попередили Анкару про те, що спрямовані на ескалацію конфлікту дії можуть призвести до масштабної дестабілізації ситуації на Південному Кавказі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред