Відомий волонтер та блогер Юрій Касьянов прокоментував ідею про те, що Україні слід відгородитися "стіною" від окупованої Росією частини Донбасу.
Під час чату у Главреді, відповідаючи на одне з запитань читачів, він підкреслив, що не вважає всіх людей, що проживають на окупованій частині Донецької та Луганської областей, зрадниками.
"Так, безумовно, там є зрадники, колаборанти і найманці. Але основна маса просто налякана, перебуває у стані, в якому неможливо адекватно приймати рішення", - пояснив волонтер.
Він припустив, що якщо б навіть у 2014 році російські війська захопили будь-яке інше місто України, приміром, Харків, Київ чи Львів, то і в них знайшлася б маса проросійськи налаштованих людей, а багато з них не стали б залишати свої будинки через те, що їм просто нікуди йти.
читайте такожДорога декорація: чим допоможе Україні "Стіна" на кордоні з Росією"Багато хто з жителів "ЛДНР", в тому числі переселенці, сподіваються, що ми звільнимо ці території. Тому питання окупованої частини Донбасу ні в якому разі не можна вирішувати таким чином – з допомогою стіни. Це буде означати, що ми просто відкинемо цих людей. Адже сьогодні йдеться про "ЛНР" і "ДНР", а завтра – про "Харківську народну республіку" або про "Одеську народну республіку". І в якому вигляді тоді залишиться Україна? Хто ми тоді будемо такі?", - підкреслив співрозмовник.
У той же час блогер звернув увагу на те, що керівництво України впродовж усіх років незалежності займалося лише особистим збагаченням і абсолютно не думало про населення, яке було змушене піклуватися саме про себе.
"Тому ми і не можемо вирішити жодну проблему, чи то війна, повінь, коронавірус, безпека на дорогах і т. д. Кожен вирішує кожну проблему по-своєму. Так, вирішуючи проблему безпеки дорожнього руху, поліція ставить камери і штрафує всіх, причому найчастіше ставить камери там, де вони не потрібні, але зате там простіше збирати "данину" з водіїв; населення намагається їздити, обманюючи ці камери різними способами. У нас немає країни, яка б об'єднувала людей. У цьому чорна заслуга всіх наших правителів і, безумовно, нашого населення, яке обирає цих людей у владу", - додав Касьянов.
читайте також"Це проблема Росії": Київ відповів на вимогу Москви про особливий статус Донбасу
Нагадаємо, раніше в Державній прикордонній службі заявили про необхідність внесення змін у план реалізації проекту Стіна, які б передбачали завершення будівництва об'єкта у 2025 році.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред