Військова допомога Баку: скандал зі "слугою народу" отримав продовження

2 жовтня 2020, 16:36оновлено 17 липня, 16:09
706
У Слузі народу відхрестилися від заяв Людмили Марченко.
Людмила Марченко
Людмила Марченко / Фейсбук Л. Марченко

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав українців до виважених коментарів щодо конфлікту Азербайджану та Вірменії, які не провокували б протистояння і ворожнечу, а відповідали офіційній позиції України.

Про це він повідомив у Facebook.

"У зв'язку з висловлюваннями Народного депутата України щодо надання військової, гуманітарної чи будь-якої іншої допомоги іноземним державам хочу відзначити наступне: кожен народний депутат України може висловити свою позицію чи думку з будь-якого питання, але рішення про надання допомоги іноземним державам належить до компетенції Уряду та президента України", - заявив він.

Глава МЗС України, в умовах активного збройного протистояння, численних жертв і руйнувань закликав всіх до виважених заяв і коментарів, які не порушували б емоції, не провокували протистояння і ворожнечу, а відповідали офіційній позиції нашої держави.

"Якщо коротко, то контролюйте свої емоції і не грайте з емоціями інших людей", - підкреслив він.

Також Кулеба зазначив, що Україна є домом для численної вірменської та Азербайджанської діаспор.

"Вкрай важливо забезпечити мир та міжнаціональну згоду для всіх етнічних громад, які проживають в Україні. Закликаю представників вірменської та азербайджанської громад не піддаватися на провокації та дотримуватися чинного в Україні законодавства", - додав міністр.

Військова допомога Баку: скандал зі 'слугою народу' отримав продовження

У свою чергу в партії Слуга народу щодо заяви члена однойменної фракції Людмили Марченко про нібито готовність України надати Азербайджану військову і гуманітарну допомогу підкреслюють, що особисті думки депутатів не є офіційною позицією фракції.

Про це йдеться в заяві, розміщений у Telegram-каналі партії Слуга народу.

"Повідомляємо, що особисті думки депутатів не є офіційною позицією фракції. І, тим паче, офіційною позицією держави. Народні обранці можуть висловлювати свої міркування та пропозиції з будь-яких питань. Проте рішення про надання допомоги іншим державам може ухвалювати тільки уряд та Президент України", - наголошується в заяві.

читайте також"Перемир'я безглуздо": Анкара чекає нових зіткнень за Нагірний КарабахУ Слузі народу закликають усіх представників влади бути виваженими у своїх заявах і коментарях. "Вони не мають провокувати протистояння і ворожнечу та суперечити офіційній позиції української держави", - йдеться в заяві.

У СН відзначають, що в Україні проживають численні вірменська та азербайджанська Діаспори. "Україна на своїх теренах має забезпечити мир та міжнаціональну згоду для всіх етнічних громад", - йдеться в дописі.

У Слузі народу щиро співчувають родичам і близьким загиблих і поранених в результаті бойових дій, бажаючи миру південному Кавказу.

"Закликаємо представників вірменської та азербайджанської громад не піддаватися на провокації та дотримуватися чинного в Україні законодавства", - сказано в заяві.

Військова допомога Баку: скандал зі 'слугою народу' отримав продовження

Додамо, що сама Марченко заявила про те, що її висловлювання про військову допомогу Азербайджану неправильно трактували.

"Не було жодної мови про надання зброї. Маю надію, що врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі може відбутися мирним шляхом на основі поваги до міжнародного права. Всі керівники держав повинні пам’ятати, головний приоритет - це життя людей", - написала Марченко в Facebook.

Військова допомога Баку: скандал зі 'слугою народу' отримав продовження

Раніше Марченко заявила про те, що Україна готова надати військову допомогу Баку у збройному протистоянні Азербайджану з Вірменією в Нагірному Карабасі в разі такої необхідності.

За її словами, Київ вже допомагає Баку по ряду напрямків - мова йде про правову та гуманітарну допомогу. В Україні планують скласти додатковий список допомоги Азербайджану.

читайте такожВійна за Карабах: Аваков різко висловився про військову допомогу Києва

  • 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
  • Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
  • Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.

Історія війни за Нагірний Карабах

  • На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
  • Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти