Офіційний Київ вітає домовленості щодо припинення вогню у Нагірному Карабасі і сподівається, що конфлікт буде повністю врегульовано з подальшим відновленням життєдіяльності регіону.
Про це заявили в пресслужбі Міністерства закордонних справ України в соціальній мережі Facebook у середу, 11 листопада.
Як зазначили у МЗС України, після встановлення режиму припинення вогню у Нагірному Карабасі потрібно відновити мир і стабільність. Повноцінне врегулювання конфлікту має базуватися на засадах міжнародного права.
При цьому в українському зовнішньополітичному відомстві акцентували увагу на тому, що Київ підтримує територіальну цілісність Азербайджану і визнає принцип дотримання кордонів, який Україна вважає головним у контексті протистояння агресії Росії.
читайте такожВірменія і Азербайджан звернулися до України щодо Нагірного Карабаху
"Україна незмінно і беззастережно підтримує територіальну цілісність Азербайджанської республіки в міжнародно визнаних кордонах. Цей принцип є основоположним для України, яка досі страждає від російської агресії, і частина території якої залишається під тимчасовою окупацією Росії", - підкреслили у міністерстві.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Військове протистояння між Вірменією та Азербайджаном тривало з 27 вересня. За час конфлікту Баку взяв під контроль понад 200 населених пунктів у Нагірному Карабасі.
- 9 листопада Азербайджан, Вірменія і Росія підписали заяву про припинення військових дій у Карабасі. Вірменія зобов'язується віддати Кельбаджарський, Агдамський і Лачинський райони під контроль Азербайджану і вивести свої війська з Нагірного Карабаху.
- За словами вірменського прем'єра Нікола Пашиняна, таке рішення є вимушеним і продиктоване спробою Вірменії уникнути військового колапсу.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Вірменія повинна вивести свої війська з Нагірного Карабаху до кінця листопада.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред