Сьогодні, 13 лютого, Кабмін збереться на термінове засідання. Як повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, воно відбудеться о 20:00.
Повідомляється, що на ньому повинні прийняти проекти урядових рішень, розроблені сьогодні Мінінфраструктури, які допоможуть авіакомпаніям у відносинах зі страховиками, "щоб рейси в Україну і з України продовжували здійснюватися".
"Хоча мова йде про господарські відносини між приватними компаніями, держава підтримає українських авіаперевізників, щоб страхові компанії були впевнені - в Україну можна літати і ніяких проблем немає", - заявив Тимошенко.
Що заявив Денис Шмигаль
Кабінет Міністрів має намір дати всім авіаперевізникам фінансові гарантії в безпеці польотів над небом України. З такою ініціативою на нараді уряду виступив прем'єрміністр Денис Шмигаль.
Авіасполучення в Україні
Минулого тижня РФ опублікувала в системі для оповіщення пілотів NOTAM повідомлення, в якому оголосила тимчасово небезпечною зоною частину повітряного простору над Чорним морем через власні навчання.
Але так як відповідальність за повітряний рух в просторі над відкритим морем лежить на Україні, відповідно вона і повинна попередити про потенційну небезпеку.
Можливе вторгнення Росії в Україну
Видання Spiegel повідомило з посиланням на дані ЦРУ і американських військових, що напад Росії на Україну може статися в найближчу середу, 16 лютого.
Радник президента Сполучених Штатів з національної безпеки Джейк Салліван також заявив, що Російська Федерація може почати вторгнення в Україну під час проведення Олімпійських ігор у Пекіні — напад може статися до 20 лютого.
Президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами країн ЄС і НАТО також назвав передбачуваною датою вторгнення Росії в Україну 16 лютого.
З позицією президента США не погодився Брюссель і Лондон. Як пише Politico, представник Великобританії сказав, що у них "інша інтерпретація" розвідданих на 16 лютого і, загалом, в Європі "інша картина" того, що відбувається.
Два дипломати з ЄС висловили ще більш скептичну позицію. Один з них заявив, що в Європі "відмовляються таке купувати".
Читайте також:
- В ЄС не забороняли польоти над Україною: в офісі президента звернулися до українців
- Україна просить авіакомпанії не літати над відкритими водами Чорного моря з 14 лютого
- Повітряне бомбардування: у США відмовилися підтвердити інформацію про початок вторгнення РФ 16 лютого
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред