Адміністрація президента США Джо Байдена відкладає телефонну розмову з лідером України Володимиром Зеленським, очікуючи від нього великих зусиль у боротьбі з корупцією та низки реформ.
Про це йдеться в публікації The Washington Post. Видання зазначає, що реформи і боротьба з корупцією життєво необхідні для стабілізації економіки і збереження незалежності України від РФ.
"Зеленський, колишній актор і політичний неофіт, був обраний в 2019 році, пообіцявши боротися з олігархами, нечесними суддями і мафіозними мережами, які існують в Україні з моменту здобуття нею незалежності від СРСР. Але минулого року він відступив, звільнивши реформаторів з уряду і голову центрального банку, загальмувавши судові реформи і заходи проти олігархів", - пише автор статті.
Видання нагадало, що минулого місяця відбулася телефонна розмова держсекретаря США Ентоні Блінкена з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Під час бесіди Блінкен "підкреслив важливість збереження Україною прогресу в боротьбі з корупцією, реалізації верховенства закону та економічних реформ".
The Washington Post вважає, що Зеленський "намагається відповісти Байдену". Зокрема, згадуються санкції РНБО проти трьох телеканалів, пов'язаних з проросійським олігархом Віктором Медведчуком, спроба провести судову реформу через парламент і кримінальні провадження проти колишніх керівників ПриватБанку.
Американське видання пише, що президент України повинен продемонструвати велику прихильність до цієї боротьби.
"Зеленський має можливість налагодити партнерство з Байденом, яке може вирішальним чином сприяти спробі Україні звільнитися від Росії та приєднатися до демократичного Заходу", - резюмується в статті The Washington Post.
читайте такожМендель пояснила, чому не відбулася розмова Зеленського з Байденом
Нагадаємо:
- 1 лютого відбулася перша телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби і держсекретаря США Ентоні Блінкена.
- Під час бесіди Блінкен заявив, що Штати продовжать надавати Україні "надійну економічну і військову допомогу".
- Глава МЗС України після розмови з держсекретарем США повідомив, що сторони підтвердили важливість стратегічного партнерства України та США і домовилися зробити його більш амбітним.
- "У наших відносинах починається новий день", - заявив Кулеба.
Санкції проти Медведчука - про що раніше писав Главред:
- У п'ятницю, 19 лютого, під керівництвом президента Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони, за підсумками якого були узгоджені санкції проти 8 фізичних і 19 юридичних осіб, яких звинуватили у фінансуванні тероризму на Донбасі. До списку увійшли троє громадян України - Віктор Медведчук, Оксана Марченко та Наталія Лавренюк.
- У Службі безпеки України заявили, що рішення РНБО ухвалили зокрема і на базі доказів спецслужби про причетність цивільних осіб і компаній до фінансування тероризму.
- Секретар РНБО Олексій Данилов сказав, що влада має намір продовжити практику застосування санкційної політики. Надалі обмеження можуть бути запроваджені проти парламентарів, до яких є претензії з приводу їхніх статків.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред