Одним із найцікавіших логістичних проектів в Україні сьогодні є Сухий порт, збудований одеською компанією "Євротермінал". Це великий мультимодальний логістичний хаб, який дозволяє використовувати низку можливостей морської гавані на суші. Цей проект не має повноцінних аналогів в Україні, а втілити його в життя вийшло в першу чергу завдяки співпраці "Євротерміналу", місцевої влади, Одеського морського порту та міжнародних фінансових організацій.
Сухий порт "Євротермінала" - найбільший логістичний центр?
Проект з'явився на початку нульових, коли Одеський порт почав активно працювати із контейнерними вантажами. На той момент йому не вистачало майданчиків для вантажівок та організованої диспетчеризації для в'їзду на територію. Євротермінал виступив інвестором проекту, що дозволяє вирішити ці завдання. У розвиток цього логістичного хаба було вкладено понад 40 млн доларів, і сьогодні Сухий порт є:
- накопичувальним транзитним майданчиком для вантажного транспорту;
- вантажний митний комплекс;
- територія для зберігання вантажних контейнерів;
- проект "АвтоХаб";
- митний склад та склад тимчасового зберігання;
- термінал для зберігання та обробки зернових;
- комплекс з обробки збірних вантажів;
- діловий центр.
Вантажний комплекс, побудований на території Сухого порту, вважається одним з найкращих в Україні для клієнтів та експедиторів, а також з точки зору зручності роботи митних служб. Усі державні служби працюють за принципом "єдиного офісу". Це означає, що митне оформлення вантажу можна здійснити в одному місці лише за кілька годин.
Переваги
Створений компанією Євротермінал Сухий порт є унікальним для Півдня України логістичним проектом. Це пов'язано насамперед із широким спектром необхідних для транспортної галузі послуг, зручним розташуванням щодо Одеського порту та транспортних розв'язок, а також можливістю обробляти вантажі з усіх портів Великої Одеси. Крім цього, "Євротермінал" виділяє низку інших переваг для перевізників та власників вантажів:
- розташування всіх необхідних для оформлення вантажу держслужб на одному майданчику (принцип "єдиного вікна");
- можливість переміщення вантажів між Сухим портом та терміналами Одеського порту без оформлення додаткових паперів;
- наявність власної залізничної гілки, що сполучає Сухий порт зі станцією Одеса-Пересип;
- транспортна естакада, відстань по якій до найдальшого термінала порту становить 6 км;
- підтримка з боку міської та державної влади, а також керівництва транспортної галузі.
Компанія "Євротермінал" стала своєрідним драйвером розвитку сухих портів в Україні. Керівництво компанії небезпідставно вважає, що інтерес до подібних проектів незабаром зросте, що принесе із собою нові інвестиції та можливості зростання.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред