Обмежено придатні можуть опинитися в розшуку в "Резерв+" після 4 лютого

18 січня 2025, 18:35
437
У Міноборони нагадали, що невиконання норми - це порушення правил військового обліку.
Резерв+
Обмежено придатні можуть опинитися в розшуку в "Резерв+" / Колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com

Коротко:

  • Порушникам може бути накладено штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень
  • Коли в "Резерв+" відобразиться статус "у розшуку"

"Обмежено придатні" мають пройти повторний медичний огляд до 4 лютого. В іншому разі в додатку "Резерв+" у них може з'явитися статус "у розшуку". Про це повідомляє Міноборони.

У міністерстві нагадали, що невиконання норми - це порушення правил військового обліку або законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. За це може бути накладено штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень.

відео дня

Якщо військовозобов'язаний зі статусом "обмежено придатний" не пройде повторний медогляд до 5 лютого, електронний військово-обліковий документ у "Резерв+" залишиться без змін. Однак якщо ТЦК направить повістку на проходження ВЛК, і військовозобов'язаний не виконає умови цієї повістки - у "Резерв+" відобразиться статус "у розшуку".

мобілізація інфографіка
мобілізація інфографіка / Інфографіка: Главред

Мобілізація в Україні - останні новини

Нагадаємо, як повідомляв Главред, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що бронь від мобілізації отримають працівники газової галузі України. Крім цього, Кабінет міністрів вирішив, що понад норму будуть заброньовані ремонтні бригади облгазів.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що залучення до мобілізації молодих людей від 18 років може мати серйозні наслідки для країни. Він зазначив, що найефективнішою категорією для мобілізації є чоловіки середнього віку.

Водночас, у Верховній Раді України поки що не розглядають законодавчих ініціатив щодо зниження мобілізаційного віку або примусової мобілізації жінок.

Читайте також:

Мобілізація в Україні

Мобілізація в Україні - комплекс заходів, які проводяться з 2014 року у зв'язку з військовим вторгненням Російської Федерації.

У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.

24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони і безпеки призиваються військовозобов'язані громадяни (переважно - чоловіки) віком від 27 до 60 років.

    Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

    Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

    Новини партнерів
    Реклама
    Реклама

    Останні новини

    Реклама
    Реклама
    Реклама
    Ми використовуемо cookies
    Прийняти