Полоскання горло солоною водою-звичайний домашній засіб, який зазвичай допомагає при болю в горлі, застуді і виразках у роті. Полоскання з солоною водою може полегшити біль і роздратування в горлі, зменшуючи запалення і запобігаючи росту бактерій.
"Перевага солоної води перед, скажімо, спиртовим засобом для полоскання рота полягає в тому, що солона вода менш абразивна або подразнює слизову оболонку горла. Крім того, сіль недорога і натуральна", - говорить Майкл Лернер, доктор медицини, доцент отоларингології в медичній школі Єльського університету.
Ось коли і як використовувати полоскання з солоною водою і як зробити його вдома, повідомляє Insider.
Переваги полоскання горла солоною водою
Фактично, полоскання рота фізіологічним розчином-один з кращих способів дезінфекції ран ротової порожнини, особливо після стоматологічної операції, оскільки він діє як антисептик і пригнічує ріст бактерій.
Чотири переваги полоскання горла з солоною водою:
Зменшення запалення в горлі і очищення носових проходів: такі стани, як інфекції носових пазух, закладеність носа і тонзиліт, можуть викликати запалення і біль в горлі. Але " полоскання теплою солоною водою може допомогти розрідити слиз, зменшити набряк і зменшити навантаження на інфекцію або алергени, в першу чергу відповідальні за запалення", - говорить Лернер.
Профілактика інфекцій верхніх дихальних шляхів (ІВДП): "Я б рекомендував Полоскати теплою солоною водою всім, хто страждає симптомами болю в горлі, але особливо тим, хто, як я підозрюю, страждає вірусною інфекцією верхніх дихальних шляхів або вірусним фарингітом", - говорить Лернер. Навіть полоскання горла однією водою може зменшити запалення в дихальних шляхах і запобігти ІВДП, такі як застуда або грип.
Зменшення кількості шкідливих бактерій у роті: полоскання горла сіллю може зменшити кількість бактерій у роті і знизити ризик карієсу, запалення ясен, пародонтиту і гінгівіту.
"Полоскання солоною водою зазвичай вважається корисним для здоров'я порожнини рота і ясен", - говорить Лернер, оскільки воно зберігає порожнину рота в чистоті, а також зменшує дискомфорт від виразок у роті.
Видалення залишків їжі: подібно до рідини для полоскання рота, полоскання солоною водою може видалити вільні частинки їжі в роті після їжі і зменшити зубний наліт, безбарвну або жовту бактеріальну плівку на зубах.
"Полоскання горла солоною водою після їжі може допомогти змити залишки їжі з мигдалин, що іноді може запобігти утворенню каменів мигдалин", - говорить Лернер.Діти молодше шести років можуть ще не повноцінно Полоскати горло, тому полоскання солоною водою не рекомендується.
Як приготувати солону воду для полоскання горла
Все, що вам потрібно для приготування розчину солоної води, - це сіль і вода. Краще використовувати очищену, фільтровану або дистильовану воду, тому що водопровідна вода може містити забруднюючі речовини. Ви також можете купити сольові розчини без рецепта в місцевих аптеках.
"Коли ми говоримо "сіль" , ми маємо на увазі хімічний хлорид натрію (NaCl), який можна придбати в будь - якому продуктовому магазині у вигляді консервної, маринованої, кошерної або морської солі", - говорить Лернер.
"Не існує жорсткого правила щодо відповідної концентрації для полоскання солоною водою, але я рекомендую розчинити 1/2 чайної ложки солі в 1 склянці теплої води".
Деякі люди вважають за краще додавати імбир, лимон або мед для поліпшення смаку, але немає даних про те, чи може це вплинути на користь для здоров'я від полоскання солоною водою.
Як Полоскати горло солоною водою
Зробіть великий ковток солоної води, рівно стільки, щоб зручно Полоскати нею рот.
- Трохи нахиліть голову назад і полощіть сольовий розчин протягом 10-15 секунд.
- Прополоскайте водою зуби і ясна, перш ніж виплюнути її.
- Повторюйте процес, поки не закінчите весь стакан.
- Після полоскання солоною водою прополощіть рот водопровідної або питною водою.
- При необхідності повторюйте весь процес два-три рази на день.
- Пам'ятайте, що не можна ковтати солону воду.
"Я кажу своїм пацієнтам, що полоскання горла теплою солоною водою безпечно і може тривати до тих пір, поки воно дає полегшення симптомів. Однак, якщо симптоми погіршуються або прогресують, важливо звернутися за медичною допомогою", - говорить Лернер.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред