Головною проблемою вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі є вирішення питання забезпечення перемир'я в зоні збройної конфронтації двох держав. У Радбезі ООН обговорюють розробку механізму контролю над встановленням режиму припинення вогню.
Про це заявив постпред Росії у ООН Василь Небензя, повідомляє ТАСС.
За його словами, попередні домовленості щодо перемир'я не дотримувались, тому зараз потрібно вирішити, яким чином слід встановити і контролювати режим припинення вогню в зоні конфлікту у Нагірному Карабасі.
"Зараз необхідно забезпечити виконання припинення вогню - це найбільш нагальне питання, тому що відповідна угода була досягнута, але її не дотримувалися. Головним питанням залишається те, як забезпечити контроль за її виконанням", - сказав Небензя.
Також він додав, що члени Ради Безпеки ООН займають консолідовану позицію з питання врегулювання нагірно-карабахського конфлікту.
Наразі невідомо, яким чином буде контролюватися перемир'я - завдання встановлення режиму припинення вогню буде вирішувати або місія ОБСЄ, або спостережна місія Організації об'єднаних націй.
"Хто там буде, в якій якості - все ще залишається питанням, яке обговорюється", - підкреслив Небензя.читайте такожВійна у Нагірному Карабасі: у Баку закликали вірмен до боротьби за Сочі, Грузію і Краснодар
Перемир'я у Нагірному Карабасі
- Збройний конфлікт в районі Нагірного Карабаху між Вірменією та Азербайджаном триває з 1987 року. Найбільш серйозне за останні роки загострення конфронтації сталося вранці, 27 вересня. Сторони звинуватили один одного в порушенні режиму припинення вогню, після чого у Баку заявили про початок військової операції у Нагірному Карабасі.
- 10 жовтня Азербайджан і Вірменія домовилися про перемир'я, яке не протрималося і години. У Єревані заявили про обстріли азербайджанцями Караханбейлі, а у Баку звинуватили вірменську сторону у стрільбі по територіях Тертерського і Агдамського районів навколо Нагірного Карабаху.
- Нове перемир'я між Баку і Єреваном набуло чинності 18 жовтня. Однак пізно вночі сторони знову висунули двосічні звинувачення у зриві домовленостей.
- Глава МЗС РФ Сергій Лавров анонсував перемовини з Вірменією та Азербайджаном, за підсумками яких повинен бути створений механізм контролю над припиненням вогню.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред