Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оцінив інформацію про перекидання в зону конфлікту в Нагірному Карабасі бойовиків з Близького Сходу.
Як підкреслив він в інтерв'ю ТАРС, очевидно, що бойовики прибувають з Сирії.
"Росія вже офіційно сказала, що вони сирійські бойовики. Для мене очевидно, що частини або окремі особи з тих розгромлених груп перекидаються до Росії, тому що я думаю, що вони сприймають Росію як ворога — так само як Нагірний Карабах або Вірменію. Питання в тому, як триватиме весь цей процес: чи буде Росія чекати, щоб всі ці елементи перекидалися на територію Росії і там почали антитерористичну кампанію або антитерористичні дії", - підкреслив прем'єр Вірменії.
При цьому він не виключив, що Росія може прийняти рішення про проведення антитерористичної операції в Нагірному Карабасі.
"Росія робила антитерористичні дії в Сирії, яка досить далеко від Росії, тому що дії сирійських бойовиків і терористів представляли пряму загрозу національній безпеці Росії. Як російські експерти — правда, не знаю, наскільки коректний цей розрахунок, - сказали — що вони знаходяться приблизно в 80 кілометрах від кордонів Росії. Це вже зовсім інша ситуація, я думаю, що у Росії є легітимне право і підстави, щоб реагувати на цю ситуацію", - додав Пашинян.
читайте такожПашинян і Алієв готові зустрітися для переговорів по Карабаху: названо умови
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред